Bílý ocet je uznávanou přísadou pro úklid vašeho domova bez použití průmyslových a chemických přípravků. Máte-li doma zvířata, určitě se vám chlupy povalují po celém oblečení a k jejich zbavení se dá použít ocet. Objevte 3 tipy, jak se zbavit nepříjemných pachů a chlupů na oblečení a obnovit jeho bělost.

Určitě máte ve své kuchyňské skříni ocet, a pokud jste nevěděli, je to přísada, která obsahuje kyselinu octovou, která se skvěle hodí na dezinfekci a úklid domácnosti. Je ale velmi účinný při zbavení se skvrn na oblečení a jeho vybělení. Zde je návod, jak jej použít k péči o bílý oděv a zbavit se chlupů vašeho mazlíčka.

Jak vybělit prádlo a odstranit nepříjemné pachy?

domácí prádlo

Domácí prádlo – Zdroj: spm

Pokud má vaše bílé oblečení šedý nádech nebo vám oblíbené bílé tričko časem zežloutlo a chcete mu vrátit původní bílou barvu, můžete tímto přírodním trikem nahradit průmyslové výrobky. Namísto použití  například bělidla, které může poškodit vlákna vašich tkanin, je bílý ocet dokonalou alternativou, aby se vaše oblečení znovu lesklo.

Chcete-li vybělit své oblečení, jednoduše je vložte do umyvadla naplněné vodou a  nalijte šálek bílého octa. Poté přidejte  lžíci jedlé sody. Nechte směs působit  alespoň 15 minut na špinavém oblečení, než je dáte jako obvykle do pračky. Po vyprání uvidíte, že vaše oblečení získá  zpět svůj lesk  a bílou barvu. Bílý ocet je výborný zesvětlovač a nepoškozuje tkaniny, proto jej neváhejte přidat do praček, abyste oživili barvy vašeho oblečení a odstranili skvrny díky jeho bělícímu účinku.

Necháte-li vlhké oblečení viset v klubíčku nebo dokonce vytažené z praní, stále má  nepříjemný zápach nebo plíseň , můžete se ho zbavit i octem. Aby vaše oblečení opět vonělo svěže,  nalijte  do vany dva šálky bílého octa a přidejte litr teplé vody. Namočte oblečení do vany a  nechte alespoň 20 minut sedět  , abyste se zbavili nepříjemných pachů. Poté oblečení vyperte ve vlažné vodě, než je normálně dáte do pračky, a můžete se rozloučit se zápachem a plísní na vašem bílém povlečení.

Jak odstranit zvířecí chlupy pomocí bílého octa?

zvířecí srst

Chlupy domácích mazlíčků na oblečení – Zdroj: spm

Pokud máte doma domácí mazlíčky, je velmi pravděpodobné, že oblečení, které máte na sobě, je plné chlupů, kterých se snažíte zbavit. Pokud je chcete odstranit, můžete použít bílý ocet, který máte doma.

Chcete-li je odstranit, jednoduše přidejte půl šálku bílého octa, když dáváte oblečení do pračky. Účinek octa pomáhá předcházet tomu, aby se vlasy lepily a ulpívaly na oblečení,  a také může zabránit žmolkům  . Můžete také použít antistatický sprej, který pomůže úplně odstranit zvířecí chlupy z vašeho oblečení a sníží statickou elektřinu. Bílý ocet je také vynikající přírodní aviváž, pokud jej chcete použít na čisté, měkké prádlo, stačí přidat půl šálku během závěrečného máchacího cyklu.

Pokud máte doma nebo na pohovkách a židlích rozházené zvířecí chlupy, můžete smíchat bílý ocet v šálku teplé vody a přidat tekuté mýdlo, černé mýdlo nebo marseillské mýdlo. Vše dobře promíchejte a nalijte do rozprašovače, abyste mohli židle čistit čistým hadříkem z mikrovlákna.

Nyní, když víte, jak používat bílý ocet k odstranění nepříjemných pachů, obnovení lesku a zbavení se zvířecích chlupů na vašem oblečení, vaše oblečení získá zpět svůj bělejší než bílý vzhled a můžete se rozloučit s chlupy povalujícími se všude ve vašem domě .