Některý hmyz může být škůdci pro vaše rostliny. Naštěstí 5 rostlin funguje jako skutečné repelenty a působí jako přírodní insekticidní přípravek. Bojují proti komárům, pavoukům a mravencům zároveň!

Boj s hmyzem není žádná maličkost. Je to však mnohem snazší, než si myslíte, pokud máte ty správné rostliny, které mohou působit v biologické kontrole hmyzu. Každý z nich je účinný v boji proti těmto malým šelmám, které pustoší vaše rostliny.

Kterých 5 rostlin funguje na odhánění pavouků, mravenců a komárů?

Hmyz může zpustošit vaši rostlinu a ohrozit její přežití. Proti těmto škodlivým šelmám pro vaše rostliny můžete bojovat  a držet je stranou bez chemie, protože to, co zasadíte, působí jako prevence proti mravencům, pavoukům a komárům. 

  1. Citronová tráva

Pokud některé rostliny přitahují hmyz, je tato rostlina velmi účinná při odpuzování pavouků, komárů a mravenců zároveň. Citronová tráva vděčí za své  odpuzující vlastnosti své silné vůni,  kterou tento hmyz nenávidí. Aby toho nebylo málo, tato rostlina je nenáročná na péči. Doporučuje se umístit jej poblíž vstupních míst domu jako jsou dveře, okna nebo všechna slunná místa, aby odpuzoval dotěrný hmyz.

  1. Levandule

Levandule je ideální pro boj s přítomností hmyzu jako jsou blechy, mouchy, komáři nebo třeba moli. Pokud tato rostlina působí na vaši zahradu proti škůdcům, je to díky její vůni. Květináče můžete umístit na terasu nebo do blízkosti rostlin na přímé světlo.  Zábrana proti hmyzu s uvolňující vůní  !

hmyzí levandule

Proti invazi hmyzu – Zdroj: spm

  1. Máta

Mravenci mohou být škůdci pro vaše rostliny. Místo postřiku  insekticidem, který poškozuje ekosystém  a dýchací cesty, zasaďte mátu. Tato rostlina odpuzuje jak mravence, tak komáry i mšice. Nejlepší je zasadit ji do květináče a ucpat drenážní otvor, abyste využili těchto repelentních vlastností.

hmyzí máta

Insekticidní rostliny – Zdroj: spm

  1. pažitka

K boji proti přítomnosti a přemnožení hmyzu, jako jsou  mravenci, japonští brouci nebo mšice , je ideální pažitka. Jedná se o účinný biologický repelent proti hmyzu, který tyto škůdce zadržuje. Pro správnou údržbu by měla být vysazena na plném slunci. S touto voňavou rostlinou se můžete rozloučit s nežádoucím hmyzem, který poškozuje vaši úrodu.

hmyzí pažitka

Rostlina k lovu hmyzu – Zdroj: spm

  1. Bazilika

Bazalka, kterou si můžete vypěstovat doma , je ideální na odpuzování komárů, kteří vás mohou kousnout a způsobit svědění. Jeho citrónová vůně působí  jako přírodní insekticid  , který tento škodlivý hmyz odpuzuje. Tuto aromatickou rostlinu můžete pěstovat v květináči nebo na zahradě. Aby bazalka prosperovala, potřebuje stín.

hmyzí bazilišek

Rostlina, která bojuje proti hmyzu – Zdroj: spm

Další rostlina proti škodlivému hmyzu

Pokud jsou výše uvedené rostliny impozantní pro hubení hmyzu, existuje další rostlinný druh s vlastnostmi proti komárům.   Bez použití moskytiéry zabrání kousnutí hmyzem tak častému v létě!

hmyzí rozmarýn

Rostlina na ochranu proti hmyzu – Zdroj: spm

  • Rozmarýn

Tato zdravá rostlina  zabraňuje množení komárů v blízkosti vaší zahrady. Chcete-li jej použít, položte několik pramenů na žhavé uhlíky, které jste spálili na grilu. Tato rostlina působí jako přírodní a impozantní repelent proti komárům.

Jak jste jistě pochopili, k lovu lezoucího a létajícího hmyzu  není  k ochraně rostlin nutný postřik průmyslovým insekticidem. Tyto rostliny mohou zabránit invazi a přítomnosti těchto škůdců na vašich plantážích!