Zatímco některé rostliny mohou v domácnosti zastávat dekorativní roli, jiné působí jako skutečný talisman. Mezi nimi tři jsou jako čtyřlístek talismany, protože dokážou přitáhnout štěstí a pohodu k těm, kdo je pěstují.

Květiny nebo pokojové rostliny mohou mít léčivé vlastnosti, ale podle prastaré pověry také přinášejí štěstí. Některé rostliny jsou kouzelné a vyzařují ve vašem domově pozitivní vibrace. Přinášejí s sebou štěstí a štěstí.

Jaké rostliny mohou přitahovat štěstí a štěstí?

přitahovat štěstí

Přilákat štěstí – Zdroj: spm

Díky fenoménu fotosyntézy jsou  pokojové rostliny ideální pro čištění vzduchu  v domácnosti a odstraňování vlhkosti. Kromě toho, že některé rostliny příjemně provoní domov, dokážou snížit stres, ale to není vše. Jsou předmětem pověr a přesvědčení, které přetrvávají  , že určité odrůdy jsou synonymem dobrého znamení. Ještě lepší je, že s sebou přinášejí štěstí, štěstí a vnitřní mír. Přesvědčivý argument pro jejich domácí pěstování v květináčích!

1- Tato rostlina není pouze dekorativní

rostlina s pozitivní energií

Rostlina pozitivní energie – Zdroj: spm

Ti, kteří chtějí mít štěstí a být bohatí, by měli zasadit Crassula Ovata, přezdívanou rostlina peněz. Čínské feng-shui připisuje tyto síly této zelené rostlině s bohatým olistěním. Pokud se tato rostlina nazývá strom peněz, je to kvůli těmto listům, které vypadají podivně jako mince. Tento druh sukulentů je nenáročný na péči a některé odrůdy mají žluté nebo červené okraje. Tyto mohutné rostliny kvetou v zimě a jejich vůně je jemná. Během zimy by měla být zálivka na několik týdnů zastavena.

2- Tato rostlina stimuluje štěstí v určité oblasti

šťastný bambus

Lucky Bamboo – Zdroj: spm

Tato zelená rostlina, která vyžaduje malou údržbu, je jako králičí noha, skutečný talisman pro štěstí podle Feng Shui, které ji spojuje s penězi. Tato rostlina, která sublimuje váš interiér, zvaná  Dracaena sanderiana  , je také známá tím, že s sebou přináší energii štěstí  , štěstí a prosperity. Odtud jeho americké jméno, šťastný bambus. Už není důvod váhat a pozvat tuto čínskou pokojovou rostlinu, která přináší hojnost do vašeho domova!

3- Tato pěstovaná rostlina přináší dobré vibrace do interiéru

Pachira Aquatica

Pachira aquatica – vytrvalá rostlina – Zdroj: spm

Pěstování této rostliny má více než jen zdravotní přínosy. Tento rostlinný amulet je známý tím, že přitahuje štěstí, ale také prosperitu. Pro vyznavače Feng Shui se tento stálezelený strom nazývá Money Tree. Vyniká svými pletenými kmeny, které jsou ideální pro výsadbu do květináčů. Podle legendy se muž pod Pachira aquatica modlil o peníze. Od té doby začal vydělávat peníze marketingem těchto rostlin, které způsobily, že mince pršely.

4- Tato kvetoucí rostlina je plná krásných energií

Talisman pro štěstí

Lucky Door – Zdroj: spm

Podle rodové disciplíny, která analyzuje pět prvků,  jsou orchideje kvetoucí rostliny  , které lze mít jako talisman pro štěstí. Působí především proto, aby přinášeli rodině štěstí a je vhodnější zvolit je ve fialové barvě, aby byly mohutnější . Tyto krásné květiny s barevnými okvětními lístky s sebou přinášejí naplnění vztahu, plodnost a štěstí.

5- Tyto trvalky vás nikdy neopustí!

Ficus elastica

Ficus elastica – Zdroj: spm

Mezi trvalky, které si doma osvojíte: ficus elastica. Kromě čištění vzduchu tato rostlina přinese štěstí tomu, kdo ji pěstuje. Štěstí není jedinou dobrou energií, kterou může tato rostlina s malými zelenými a žlutými listy přinést. Bohatství a hojnost jsou také  součástí  vln  , které tento druh chválí Feng Shui.

6- Zasaďte si tuto květinu do svého domova pro silnou energii

mírová lilie

Peace Lily – Zdroj: spm

Mírová lilie dává do vzduchu štěstí a harmonii. Kromě úklidu atmosféry je ideální mít zeleninový talisman, který se odrazí i na vašich financích! Aby toho nebylo málo, její velké bílé okvětní lístky jsou rozkošné a vytvoří dekorativní koutek, který oživí váš interiér.

Jedno je jisté, pokud se budete držet čínských zvyklostí, budete vědět, jaké zelené a kvetoucí rostliny si vybrat. Od bambusových stonků po orchideje, všechny tyto rostliny chrání váš domov a zároveň vám přinášejí štěstí!