Mnoho předmětů lze vyčistit pouze vodou a mýdlem na nádobí. Vždy se však najdou výjimky. Zjistěte, které předměty by se rozhodně neměly čistit prostředkem na mytí nádobí.

7 věcí, které byste neměli čistit saponátem na nádobí

 1. TV a počítačové obrazovky

Pokud k čištění použijete saponát, obrazovka vašeho televizoru nebo počítače se silně zamlží.

Stačí použít hadřík z mikrovlákna. Pokud jsou na obrazovce otisky prstů, můžete hadřík mírně navlhčit vodou a obrazovku otřít bez tření.

Poté jej osušte suchým hadříkem z mikrovlákna. Pokud je špína odolná, použijte speciální čisticí prostředek na obrazovky.

Pračka

Pračka – zdroj: spm

 1. Pračka

K čištění vnějších částí pračky můžete použít vodu a prostředek na mytí nádobí. Ale co si musíte pamatovat, je, že byste k mytí oblečení nikdy neměli používat prostředek na mytí nádobí. Tento výrobek může poškodit tkaniny.

Myčka

Myčka nádobí – zdroj: spm

 1. Myčka

Totéž platí pro myčku nádobí. Existují specifické tablety, které lze používat v myčce na nádobí. Do zásuvky na mycí prostředek nemůžete dát běžný prostředek na mytí nádobí: nejenže nebude nádobí čisté, ale navíc riskujete poškození stroje.

 1. dřevěný nábytek

K čištění nábytku v domácnosti a odstraňování skvrn můžete použít vodu s mýdlem na nádobí. Jelikož ale vše závisí na druhu dřeva, je lepší to neriskovat. Ideální je použít přípravek vhodný na dřevo.

 1. Pohovka

Nezapomeňte, že prostředek na mytí nádobí vytváří pěnu, která se odstraňuje vodou. Ale protože pohovku nemůžete opláchnout, je nejlepší se vyhnout použití prostředku na mytí nádobí.

 1. Auto

Při mytí auta doma používejte správné přípravky. Prostředek na mytí nádobí není správnou volbou, protože by mohl snadno poškodit lak vašeho vozidla.

Okna

Windows – zdroj: spm

 1. Okna a zrcátka

K čištění zrcadel  a oken v domě můžete samozřejmě použít prostředek na mytí nádobí  . Problém je, že vám to dá dvakrát tolik práce, protože budete muset použít vodu a strávit více času odstraňováním pěny. Tak toto není ideální řešení!

Zde jsou některé položky, které lze a měly by být čištěny mýdlem na nádobí:

 1. Brýlové čočky

Každý, kdo nosí brýle   , ví, že na mokré brýle můžete použít pár kapek mycího prostředku. Po dobrém opláchnutí jsou jako nové!

 1. Domácí přístroje

K čištění sporáku, trouby, mikrovlnné trouby , mixéru a stojanového mixéru můžete použít vodu a prostředek na mytí nádobí v hadříku nebo houbě  .

 1. Dlaždice

Kdekoli ve vašem domě, kde jsou dlaždice nebo porcelánové dlaždice, můžete provést účinné čištění pomocí vody a saponátu. Dávejte však pozor, abyste neuklouzli: používejte velmi málo mycího prostředku, abyste předešli nehodám v domácnosti.

 1. Koberec

K čištění skvrn na koberci můžete použít vodu s pracím prostředkem v malém množství. Vydrhněte, poté odstraňte přebytečnou vodu hadříkem a nechte uschnout na slunci.