Osušky mají časem tendenci se zašpinit a zdrsnit. Abyste se však těmto nepříjemnostem vyhnuli, musíte se o ni nejprve dobře starat a často se spustí hned, jak ji umyjete.

Naučte se, jak vybělit své ručníky, kromě toho, že budou déle měkké a krásné. Samozřejmě není potřeba vyprazdňovat peněženku. Můžete získat netoxické a snadno dostupné produkty.

ručníky

Osušky – Zdroj: spm

Jak vybělit osušky?

Na trhu můžete najít různé produkty na bělení prádla. Kromě toho, že nejsou biologicky rozložitelné (proto špatné pro přírodu!), jsou agresivní a mohou být nebezpečné pro vaše zdraví. Podrážděná kůže, svědění očí, dýchací potíže, loupání rukou… je spousta nevýhod!

To je důvod, proč myšlenka bělení osušek přírodními a netoxickými produkty zůstává nejvhodnější. Kromě toho, že jsou stejně účinné jako ostatní, tyto produkty nepoškodí vaše prádlo. Více měkkosti a odolnosti, víc si nemůžete přát!

Pojďme se podívat, které produkty jsou nejvhodnější a jak je správně používat.

pečicí lžíce

Jedlá soda – Zdroj: spm

S octem a jedlou sodou

Samozřejmě nelze ignorovat toto výjimečné duo, které zůstává jedním z nejvýkonnějších v oblasti čištění  . Zvláště pokud jde o domácí prádlo: tato směs účinně zbaví  všech usazených skvrn. Kromě toho, že čistí a rozjasňuje, také zabíjí choroboplodné zárodky a činí váš ručník super měkkým, bez ohledu na jeho barvu.

Manuál

V dřezu s velmi horkou vodou smíchejte 1 šálek lihového octa s 1/2 šálku jedlé sody. Přidejte lehké ručníky a nechte je máčet, dokud se voda neohřeje. Pokud jsou velmi znečištěné, před vložením do stroje je trochu vydrhněte. Nyní stačí přidat stejné množství produktů do pračky a vyprat jako obvykle.

S peroxidem vodíku

To je perfektní řešení, pokud jsou vaše ručníky kromě toho, že jsou špinavé, pokryté plísní. Peroxid vodíku pomáhá odstraňovat silné skvrny a bělit oblečení. Navíc zabíjí většinu choroboplodných zárodků, takže ručník je ideální pro použití. Používá se však pouze na bílé nepotištěné ručníky.

Manuál

Během fáze namáčení přidejte 125 ml peroxidu vodíku přímo do prací vody. Otevřete víko, nechte jej na místě 30 minut a poté jej zavřete. Nechte stroj dělat svou práci. Místo aviváže můžete použít lihový ocet.

citronová šťáva

Citronová šťáva – Zdroj: spm

S citronovou šťávou na barevné ubrousky

Pokud chcete oživit své barevné ručníky, je to ta nejlepší varianta. Kromě toho, že odstraňuje nečistoty, zvýrazňuje barvu. Nemluvě o nádherné vůni citronu během mytí. Je to jemné, bezpečné a dokonalé čištění pro ty, kteří milují citrusové plody.

Manuál

Do umyvadla nalijte horkou vodu a půl šálku citronové šťávy. Ručníky namáčejte jeden po druhém například vařečkou, abyste se nepopálili. Nechte je nasáknout do vlažného stavu a poté je vložte do pračky, aby se dobře vypraly. Místo aviváže můžete použít lihový ocet.

Se solí na bělení bílých a barevných ručníků

Pokud hledáte levnou a účinnou přísadu, pak rozhodně vyzkoušejte sůl. Nejen zesvětlí, ale také vrátí jemnost nejopotřebovanějším látkám. Je tedy ideální pro drsnější osušky, které se zdá být nemožné zachránit.

Manuál

Uvařte množství vody potřebné pro váš bazén ve velkém hrnci. Na každý použitý litr přidejte lžíci soli. Důkladně rozpusťte, vložte do umyvadla a opatrně přidejte osušky. Namočte do vlažné vody, vydrhněte a vyperte v pračce jako obvykle.

Jak se vyhnout opětovnému mazání?

 Více než jen odlehčení osušek můžete zabránit jejich ušpinění. K tomu je důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  • Světlé ručníky perte odděleně od barevných.
  • Nepoužívejte ručník déle než týden.
  • Použijte správné množství pracího prášku. Nadměrné používání bude mít za následek usazování mastnoty místo čištění kvůli snížené absorpci vláken.
  • Po použití osušte na větraném místě – mimo koupelnu.