Vytírání často nestačí k tomu, aby se podlaha leskla, zvláště když je hodně špinavá. V tomto případě je nutné použít k odmaštění a odmaštění povrchů domu renomované přípravky pro domácnost. Je mezi nimi jedlá soda nebo bílý ocet. Zjistěte, jak efektivně vyčistit podlahy, které jsou špinavé.

Při špatné údržbě podlaha zmatní a ztrácí lesk. Existují však přírodní produkty  , které jsou v domácnosti velmi oblíbené  a které vám pomohou vrátit lesk vašim podlahám, ať už mají jakýkoli nátěr.

Jak vyčistit špinavé podlahy?

  • K čištění dlaždic

Ať už jsou jeho obklady keramické, kameninové nebo pískovcové, obklady vyžadují určitou ostražitost při čištění, aby nedošlo k jejich poškození. Použití velmi silných výrobků pro domácnost, jako je bělidlo,  může poškodit těsnění a poškodit keramické dlaždice.

– Prášek do pečiva

Tento víceúčelový přípravek je účinný pro odmašťování, drhnutí povrchů a odstraňování odolných skvrn. Pro skvrny na dlaždicích posypte skvrny jedlou sodou a otřete vlhkou houbou. Brusné krystaly jedlé sody vám umožní odstranit odolné skvrny.

obklad z jedlé sody

Nasypte jedlou sodu na podlahu – Zdroj: spm

Můžete také naplnit kbelík vlažnou vodou a přidat 3 lžíce prostředku na mytí nádobí a 5 lžic jedlé sody. Nalijte tento roztok na podlahu a vyčistěte dlaždice mopem z mikrovlákna. Při údržbě podlahy je důležitý výběr materiálu. K čištění dlaždic vždy upřednostňujte  smeták z mikrovlákna namočený ve vlažné vodě nebo smeták s houbou.

– Bílý ocet

Bílý ocet je velmi účinný pro čištění velmi špinavých nebo mastných dlaždic. K tomu smíchejte stejné díly bílého octa, lihu a vody a přidejte půl lžičky prostředku na mytí nádobí. Pro dochucení vašeho domácího pracího prostředku můžete přidat pár kapek mátového esenciálního oleje. Namočte mop z mikrovlákna touto směsí a vyčistěte podlahu. Po opláchnutí ji nezapomeňte důkladně osušit.

Pro čištění podlah a provonění vašeho domova si můžete připravit  čistič na podlahy s bílým octem  a citrusy. Chcete-li to provést, smíchejte ve sklenici nebo nádobě pomerančovou kůru nebo libovolné citrusové ovoce podle vašeho výběru s litrem bílého octa. Nádobu uzavřete  a nechte dva týdny uležet.  Poté roztok sceďte a smíchejte s půl šálkem vody. Přeneste přípravek do spreje, nastříkejte na podlahu a setřete houbovým smetákem.

  • K čištění dřevěné podlahy
čistá dřevěná podlaha

Vyčistěte dřevěnou podlahu – Zdroj: spm

Tento typ podlahy potřebuje pravidelnou údržbu, aby zůstal čistý a lesklý. Před čištěním podlahy nejprve zameťte, abyste odstranili prach, nečistoty a nečistoty usazené mezi prasklinami. K tomu můžete  použít mop z mikrovlákna, abyste podlahu nepoškrábali.  Poté můžete přistoupit k čištění podlahy pomocí některého z následujících přípravků.

– Prostředek na mytí nádobí

Pro vaši dřevěnou podlahu nebo dokonce laminát použijte prostředek na mytí nádobí. Ten je  velmi účinný při odmašťování a čištění podlahy , aniž by ji poškodil. K tomu naplňte kbelík vlažnou vodou a přidejte několik kapek saponátu. Namočte mop do kbelíku, vyždímejte ho a vytřete podlahu. Poté řádně opláchněte a osušte.

– Černý čaj

Černý čaj obsahuje  kyselinu tříslovou, která pomáhá čistit podlahu a navracet jí lesk. Do kbelíku nalijte dva litry vroucí vody, přidejte 10 sáčků černého čaje a louhujte 10 minut. Poté ponořte mop do kbelíku, vyždímejte ho a vytřete podlahu.

– Bílý ocet a rostlinný olej

K umytí dřevěné podlahy a jejímu lesku budete potřebovat:

  • ½ šálku bílého octa
  • 1 lžička rostlinného oleje
  • 1 šálek vody

Smíchejte bílý ocet, vodu a rostlinný olej ve spreji a nastříkejte na dřevěnou podlahu. Poté podlahu  otírejte hadříkem z mikrovlákna připevněným ke koštěti a provádějte krouživé pohyby. Podlahu otřete a osušte novým, suchým hadříkem.

lesklá dřevěná podlaha

Nechte dřevěnou podlahu lesknout – Zdroj: spm

  • Tipy pro údržbu dřevěné podlahy

Pro správné čištění a údržbu dřevěné podlahy nepoužívejte velké množství vody. To by mělo být používáno střídmě  , aby nedošlo k poškození podlahy . Vytřete podlahu rychle, abyste se vyhnuli stojatým loužím vody, a před čištěním podlahy mop vždy vyždímejte.

Aby nedošlo k poškození nebo poškrábání dřeva, použijte mop z mikrovlákna. Nezapomeňte také ostříhat svému psovi nebo kočce nehty, aby nedošlo k poškrábání podlahy.

Tyto šikovné produkty vám umožní čistit vaše podlahy, ať už se jedná o dlaždice nebo podlahy z tvrdého dřeva.