Pokud se používání aviváže stále opakuje, několik přírodních produktů je jejich účinnou alternativou. Chytřejší volba, když víte, že aviváže zůstávají chemickými čisticími prostředky, jejichž toxické složky zůstávají nebezpečné pro životní prostředí a zdraví. V tomto článku vám ukážeme, jak získat měkké a voňavé ručníky, aniž byste se vystavovali těmto problémům.

Pokud chcete najít měkké ručníky, které jsou příjemné na dotek, nejlepší je osvojit si ekologické postupy a návyky při praní, které zahrnují  používání přírodních surovin.

prádelna

Povlečení – Zdroj: spm

Jak získat měkké a nadýchané ručníky bez použití aviváže?

– Samostatné oblečení

separační prádlo

Separace prádla – Zdroj: spm

Je vhodné nepřetěžovat buben pračky a dávat jen malé množství, aby praní bylo optimální. Samostatně se doporučuje prát povlečení a ručníky samostatně. Myšlenka je taková, že pozornost je zaměřena na ty druhé  , aby měli prospěch z optimální relaxace.

– Odlehčete náklad

Jak již bylo zmíněno výše, pro efektivnější výsledek nevkládejte do bubnu pračky příliš mnoho ručníků. A z dobrého důvodu objem brání pohybu pračky, díky čemuž teplo snadněji proniká do záhybů ručníků. Pokud je pračka příliš přeplněná,  praní prádla bude trvat déle.

– Přidejte hydrogenuhličitan sodný do praní

Kromě toho, že neutralizuje pachy, které mohou na tkaninách přetrvávat, je jedlá soda všestranným přírodním produktem  , který také funguje jako prací prostředek.  Chcete-li použít tuto netoxickou přísadu jako aviváž, nasypte do bubnu pračky půl šálku a poté spusťte běžný prací cyklus. Nebudete muset přidávat prací prostředek. Je to také jeden z nejlepších produktů  pro přirozené bělení vašich ručníků.

– Použijte sušičku

Sušička  vám umožní získat pohodlné a pružné ručníky.  V nastavení upravte ručníky na „střední“ a před odložením počkejte, až vaše věci úplně uschnou. Prádlo můžete také pověsit na skříň před vložením do sušičky na maximálně 10 minut.

– Použijte bílý ocet

separační prádlo-1

Separace prádla – Zdroj: spm

Další nezbytností pro praní je bílý ocet, který vám pomůže změkčit ručníky a dezinfikovat prádlo tím, že zabíjí bakterie. Díky tomu je tato složka  přírodní a vysoce účinnou alternativou k syntetickým chemikáliím . Pro jeho použití můžete do tácku na aviváž přidat hrnek bílého octa a pokud chcete ručníky provonět, můžete do octového roztoku přidat jednu až dvě kapky levandulového nebo eukalyptového esenciálního oleje.

– Zapomeňte na bělidlo

I kromě změkčování ručníků a prádla obecně je třeba používání bělidel vždy zmírnit nebo se mu dokonce vyhnout. U daného subjektu  bělidlo pouze vyrovná vláknité kadeře  , které dodávají ručníkům jejich savost a měkkou texturu. Jedná se tedy o produkt, který je pravděpodobně zdrsní.

– Vyhněte se nadměrnému mydlení

Nadměrné používání pracího prostředku může mít za následek špinavé oblečení a drsné ručníky. Raději tedy použijte  polovinu doporučené dávky. Pokud máte zvláště špinavé ručníky, je nejlepší zvážit  delší cyklus máchání  změnou nastavení pračky. Ohledně mydlení neváhejte použít na mytí marseillské mýdlo nebo černé mýdlo, které zůstává lepší než komerční čističe.

– Při praní nepoužívejte vysokou teplotu

Ručníky by neměly být v prádelně vystaveny teplu. Bavlna je obzvláště měkký materiál, a proto  bude při praní stále drsnější  a způsobí, že ztratí svou dřívější pružnost. Ideální je tedy využít praní a sušení na střední teplotu, aby nedošlo k ohrožení vlákna látky.

– Respektujte smyčky

Absorpční efekt ručníků je způsoben především drobnými poutky, kterými jsou ručníky posety. Pokud se poškodí, ručník ztratí svou funkci  a přestane poskytovat ten měkký pocit na dotek.

Například ručník, který byl příliš dlouho vlhký, přivede vlhkost, což zhorší kvalitu těchto kadeří. Je třeba také poznamenat, že pro ochranu ručníků  musí být  po vytažení ze sušičky zcela suché. Myšlenka je taková, že textilie by neměla být ponechána ve vlhkosti příliš dlouho, ani by se neměl zneužívat proces sušení. Happy medium je klíčem k měkkým a pružným ručníkům.

Osvojením si těchto pracích návyků a upřednostňováním přírodních produktů již nebudete potřebovat aviváž. Pokud ho nepoužijete k vylití do záchodu .