Odmaštění kuchyňského digestoře může být zdlouhavý úkol. Pouze jednoduchý a důmyslný trik vám může pomoci překonat stopy a nečistoty usazené v tomto zařízení. Zjistěte, jak vyčistit tento povrch v rekordním čase!

Na digestoři se rychle hromadí prach, stopy a nečistoty. Můžete jej rychle odmastit a rozzářit pomocí impozantní a ekonomické metody. Jedna věc je jistá: toto gesto si rychle osvojíte ve svém každodenním životě.

Jak efektivně vyčistit kuchyňský digestoř?

K odstranění mastných skvrn na digestoři není nutné používat čisticí prostředky. Podomácku vyrobený přípravek System D jej dokáže dokonale vyčistit a vrátit mu lesk a čistotu!

produkty pro údržbu

Výrobky pro domácnost – Zdroj: spm

Jaké přísady by měly být použity k odmaštění a čištění odsavače par?

Postupem času se na digestoři mohou hromadit stopy jídla, prachu a také mastnoty, které mohou poškodit její materiál. Je možné jej čistit bez použití přípravků prodávaných v supermarketech. K tomu budete potřebovat vodu, hadřík z mikrovlákna a minerální olej. Díky této impozantní směsi pro účinné čištění oceli se můžete rozloučit s nepořádkem během několika minut  .

Jak tuto směs použít, aby se vaše digestoř třpytila?

Aby byl tento kousek lesklý a čistý, začněte smícháním rostlinného oleje se stejným poměrem vody a vše nalijte do láhve a protřepejte. Váš přípravek by měl mít homogenní vzhled . Nalijte malé množství na hadřík a rovnoměrně otřete kuklu. Před sušením nechte několik minut působit. Velmi účinný trik opakovat každé dva týdny.

vyčistit kapotu

Důkladně vyčistěte kapotu – Zdroj: spm

Existuje další technika čištění kapoty

Kromě předchozí techniky, za použití vody a rostlinného oleje, existuje stejně účinná metoda, jak důkladně vyčistit digestoř. Vyznačuje se několika kroky  , díky kterým bude toto zařízení zářit!

prosvítit kapotu

Rozsviťte kapotu – Zdroj: spm

Chcete-li odstranit mastnotu, prach a nečistoty, otřete povrch vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Pokud jsou skvrny zažrané, potřete povrch prostředkem na nádobí smíchaným s vlažnou vodou. Po setření použijte rozprašovač naplněný bílým octem    k postříkání odsavače. Tento kyselý roztok působí jako čisticí prostředek, který odstraňuje zbývající zbytky mastnoty a navíc činí vnější část kapoty bez skvrn bez poškození oceli.

Nezapomeňte však vyčistit skryté části tohoto spotřebiče, konkrétně spodní stranu a filtr digestoře.

Vyčistěte spodní stranu kapoty

V této oblasti se hromadí spousta nečistot a mastnoty a může se tak stát skutečným hnízdem nečistot a bakterií . K čištění odolných skvrn použijte kartáč. Můžete také použít směs stejných poměrů jedlé sody a vlažné vody k vytvoření homogenní pasty. Aplikujte tento impozantní přípravek  k odmaštění a vyčištění spodní strany kukly a nechte produkt působit 30 minut. Opláchněte a osušte papírovou utěrkou.

kuchyňská digestoř

Digestoř – Zdroj: spm

Vyčistěte filtr odsavače par

Tuto část digestoře bude nutné kvůli čištění odstranit. Chcete-li odstranit mastnotu a zbytky uvnitř, nasaďte si rukavice a namočte filtr do dřezu naplněného horkou vodou, která odstraní odolné stopy. Přidejte čtvrt šálku jedlé sody  a lžičku saponátu. Tato mýdlová voda je ideální pro čištění povrchu a následnou dezinfekci a odstranění nečistot přítomných uvnitř. Po 20 minutách odstraňte zbytky mastnoty pomocí kartáče. Pokud je filtr stále znečištěný, můžete operaci zopakovat. Poté tento kus opláchněte a osušte hadříkem z mikrovlákna. Stačí jej vrátit zpět do kapuce, která díky tomu získá zpět svou čistotu a lesk tato silná odmašťovací směs!

Jak jste pochopili, k čištění tohoto povrchu není nutné mít žádný čisticí prostředek. Tato špička s rostlinným olejem čistí ocel bez poškrábání!