Snubní prsten je samotnou symbolikou reprezentace manželství a svazku páru. Jde tedy o vzácné aktivum, které je třeba pečlivě uchovávat a udržovat. Je však normální, že se vám prsten časem začne kazit a ztrácet svůj původní lesk, protože trpí oxidací.

Jak čistíte snubní prsten, stříbrný nebo zlatý, aby vypadal jako nový? Řiďte se našimi radami.

vařící voda

Vroucí voda – Zdroj: spm

Očistěte snubní prsten teplou vodou a saponátem

První tip je velmi jednoduchý, protože k čištění snubního prstenu stačí použít horkou vodu a saponát. Za tímto účelem zahřejte vodu téměř k varu a vložte tekutinu do malé nádoby. Vmíchejte trochu mycího prostředku, dokud nezpění, a poté namáčejte kroužek, dokud voda nezačne chladnout. Dále si vezměte kartáč s měkkými štětinami a prsten důkladně vydrhněte. Pokud špína zcela neodstraní, opakujte postup několikrát, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Mimochodem, tento tip platí i pro  jiné druhy stříbrných či zlatých šperků, které byly černěny  . Magie, že?

prášek do pečiva

Směs jedlé sody a zubní pasty – Zdroj: spm

Vyčistěte snubní prsten zubní pastou a jedlou sodou

K čištění jedlou sodou je trik použít jiný domácí roztok. Smíchejte jednu lžičku jedlé sody se dvěma stejně velkými lžičkami zubní pasty. Kombinace fluoru a jedlé sody bude perfektní na čištění snubního prstenu, zejména toho stříbrného!  Tuto směs protáhněte snubním prstenem a důkladně vydrhněte (aby nedošlo k poškrábání) starým zubním kartáčkem, dokud nevyjde špína. Pak už jen omyjte pod tekoucí vodou a máte hotovo!

Tip:  Jedlá soda se dá použít i k vyleštění snubního prstenu. K tomu rozpusťte 1 lžičku jedlé sody ve sklenici o objemu 250 ml a nechte kroužek namočený asi 20 minut. Poté jej pouze osušte čistou žínkou.

čistý snubní prsten

Vyčistěte svou alianci – Zdroj: spm

Provádějte každodenní čištění, abyste zabránili oxidaci

Pot naší kůže je také jedním z hlavních viníků za zčernání prstenu, ať už jde o zlato nebo stříbro. Abyste zabránili tomu, aby prsten potřeboval více čištění, je užitečné provádět jedno čištění denně. V tomto případě se nejedná o žádnou záhadu: šperk stačí jednou denně vyjmout a očistit suchou žínkou, čímž se z našeho těla zbaví potu, který se v něm zachycuje. Vyhněte se příliš častému používání čisticích prostředků, aby prsten neutrpěl případnými škrábanci.

Pozor na abrazivní prostředky

Abyste zajistili trvanlivost vašeho svatebního prstenu, nezapomeňte se vyhnout abrazivním produktům, jako jsou bělidla a aceton. Máte-li pochybnosti, kdykoli se chystáte přijít do kontaktu s výrobkem, který není mýdlem nebo čisticím prostředkem, kroužek sejměte a poté jej nasaďte zpět. Dodržováním všech těchto tipů může váš snubní prsten vydržet celý život…pro manželství, to je jiný příběh!