Koupelna je místnost ve vašem domě, která musí být vždy udržována v čistotě a ve které musíte dbát na to, abyste uklidili nečistoty a vodní kámen, které se tam hromadí. Na vaší toaletě mohou být rušivé stopy, zápach nebo skvrny na vašich dlaždicích nebo ve vaně. Existuje ale velmi jednoduchá přísada, jak se zbavit nečistot: hrubá sůl.

Chcete-li mít dokonalou koupelnu, určitě máte tendenci používat mnoho produktů speciálně navržených pro tento úkol. Počítejte ale s tím, že k důkladnému vyčištění koupelny můžete použít i hrubou sůl. Zjistěte, jak z této jednoduché přísady udělat vašeho nejlepšího pomocníka při úklidu!

čistá koupelna - 1

Čistá koupelna – Zdroj: spm

Jaké jsou výhody soli pro domácnost?

Pokud se v kuchyni používá nejčastěji, je sůl impozantním spojencem při odstraňování skvrn, plísní a bakterií. Stejně jako citron, ocet a jedlá soda se sůl široce používá k čištění hrnců, odstraňování skvrn od potu z oblečení, skvrn od čaje a kávy nebo k mytí nádobí.

Je to účinný a ekonomický dezodorant a dezinfekční prostředek, který vám může ušetřit peníze za konvenční produkty, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí Je antimikrobiální a díky svým krystalům odstraňuje i ty nejodolnější skvrny.
Sůl se dokonce používá k  odpuzování negativních energií ve vaší domácnosti .

Pokud potřebujete vyčistit koupelnu, vyčistit odtok, odstranit stopy vodního kamene a zbavit se odolných skvrn, sůl je to pravé pro vás!

Jak vyčistit koupelnu pomocí soli?

vyčistit toaletu - 1

Čisté záchody – Zdroj: spm

Pokud máte doma hrubou sůl, zde jsou úklidové úkoly, které můžete provést ve vaší koupelně pomocí této přísady namísto použití průmyslového produktu.

  • Uvolněte kanalizaci

Chcete-li vyčistit odtok v koupelně, naplňte šálek stejným dílem hrubé soli a jedlé sody a nalijte do odtoku. Převařte trochu vody a pomalu ji vylévejte do odpadu. K odcpání toalety můžete použít štětec nebo tyč a směs soli a jedlé sody s ní rozmíchat. Nechte přes noc na záchodě a druhý den záchod spláchněte.

  • Vyčistěte žluté skvrny na toaletě

Udělejte si pastu ze studené vody a hrubé soli a štětcem ji rozetřete na žluté skvrny ve vaší koupelně. Pro ještě větší účinnost směsi můžete přidat jedlou sodu. Nechte působit 30 minut a skvrny zalijte vroucí vodou, poté ještě horkou vydrhněte. Citron můžete rozpůlit a použít ho jako houbičku na vetření hrubé soli přímo do skvrn. Řekněte si, že tento trik funguje na skvrny, které nejsou příliš staré.

hrubá toaletní sůl

Hrubá sůl pro úklid domácnosti – Zdroj: spm

  • Neutralizujte nepříjemné pachy

Hrubá sůl vám může pomoci odstranit nepříjemné pachy, které pocházejí z potrubí, nebo jednoduše deodorizovat místnost. Jako byste chtěli vyčistit kanalizaci, smíchejte sůl a jedlou sodu a tentokrát přidejte 20 kapek esenciálního oleje z čajovníku, citronu, máty nebo dokonce levandule, které mají antibakteriální vlastnosti. Nalijte směs do odpadu, abyste si užili její výhody a příjemnou vůni.

  • Umyjte dlažbu, sprchový kout nebo vanu

Vytvořte pastu z hrubé soli, vody a přidejte jedlou sodu. Jednoduše touto směsí potírejte podlahu nebo skvrny ve sprše nebo vaně , abyste se zbavili nečistot  a vodního kamene. Přidejte tea tree olej, abyste se vypořádali se skvrnami od plísně, nebo vyčistěte spáru mezi dlaždicemi pomocí starého zubního kartáčku.

  • Bojujte proti vlhkosti

Hrubá sůl je také užitečná pro odvlhčení vaší koupelny. K tomu položte jednu nebo více malých misek hrubé soli s esenciálním olejem a umístěte je do nejvlhčích koutů místnosti. Tato směs umožňuje přirozeně absorbovat vodu a vlhkost v místnosti.

Pokud jste přemýšleli, jak vyčistit koupelnu, zjistili jste, že se váš nový čisticí prostředek snadno používá a je ekonomický. Tak už na nic nečekejte a otestujte sůl, aby váš dům zazářil!