Udržet naše rostliny živé a krásné není tak jednoduchý úkol. Ať už byla poskytnutá péče jakákoli, i přes všechna doporučení, která pilně dodržujeme, se nakonec zhorší.

Často se to děje proto, že nemají dostatek světla nebo energie. Jinými slovy, protože nedokážou dokončit cyklus „fotosyntézy“, který umožňuje rostlině produkovat tkáně, které ji tvoří. A to díky syntetizovaným cukrům a minerálům čerpaným ze země.

Fotosyntéza probíhá přesně díky škrobu (který vzniká z vody čerpané z půdy kořeny) a oxidu uhličitého zachyceného ve vzduchu listů. Uvolněný kyslík poskytne rostlině energii, kterou potřebuje, aby zůstala zdravá a rostla. Ale bez slunečního světla není fotosyntéza. A pokud tento prvek chybí, vaše rostliny budou nevyhnutelně matné a ve špatném stavu.

Proto vám představíme velmi praktický trik, jak oživit jakýkoli druh rostliny, ať už vnitřní nebo venkovní. Přípravek, který je účinný, ekologický a hlavně zdarma!

rýžová voda

Rýžová voda – Zdroj: spm

Položky, které budete potřebovat k přípravě rýžové vody pro vaše rostliny:

  • Dostatečně velká mísa
  • Rýže
  • Voda
  • Cedník

příprava:

1. Nejprve vezměte misku.

2. Vložte do ní část rýže.

3. Přidejte 2 nebo 3 díly vody (bez přidání soli).

4. Nechte stát.

5. Míchejte prsty, aby byla výroba škrobu efektivnější.

6. Všimnete si, že vaše miska získala téměř bílou barvu. To dokazuje, že rýže uvolnila škrob do vody.

7. Směs přeceďte a rýži můžete samozřejmě znovu použít.

8. Je čas zalít všechny vaše rostliny, zvláště ty matnější.

9. Mějte na paměti, že vámi připravený roztok se použije tentýž den, není znovu použitelný, protože ztrácí své vlastnosti.

10. Jakmile zalijete, opakujte tento trik každých 15/20 dní.

11. Postupně si všimnete, že se vaše rostliny dramaticky změní a stanou se zdravějšími a energičtějšími.

Je to ideální metoda, jak pomoci rostlinám zesílit a udržet si svůj atraktivní vzhled.

rostlina

Rostlina – Zdroj: spm

Proč naše rostliny potřebují škrob?

Rostliny ukládají škrob do svých kořenů. Tento škrob je pak uložen v chloroplastech, aby byl pomalu rozkládán a využíván rostlinou jako zdroj energie během noci. Představuje tedy základní zdroj energie a uhlíku nezbytný pro jejich metabolismus. Všimněte si, že škrob pochází pouze z rostlin    , které ho syntetizují z oxidu uhličitého a vody obsažené v zemi nebo půdě během fotosyntézy. Jak jsme si řekli výše, právě díky celému tomuto procesu rostlina získá všechny živiny, které potřebuje k plnění všech svých funkcí.