Zde je návod, jak  vyčistit vodní kámen ze sprch  a vodovodních baterií neznámou přísadou, snadno dostupnou a tak účinnou!

Pro boj s vodním kamenem ve sprše a kohoutku: použijte kyselinu citronovou.

Pokud jde o úklid domu, vodovodní baterie, sprchy, ocelové povrchy mají tendenci hromadit vodní kámen. Pokud je voda, která vytéká z našeho kohoutku, bohatá na vápenec, má tendenci se shlukovat na površích, které jsou v kontaktu s vodou.

sprchový proud

Sprchový proud – Zdroj: spm

Odstraňte vodní kámen ze sprch a vodovodních baterií kyselinou citronovou

Existuje však způsob, jak to účinně napravit: kyselina citronová!

Kyselina citronová nám nejen pomáhá udržovat myčky a pračky čisté, je také dobrým odstraňovačem vodního kamene. Podívejme se, jak jej můžeme použít k redukci vodního kamene a získání pěkného lesklého povrchu.

kyselina citronová

Kyselina citronová – Zdroj: spm

Kyselina citronová a destilovaná voda

První metoda zahrnuje rozpuštění 150 gramů kyseliny citrónové v jednom litru deionizované vody (také nazývané destilovaná voda). Poté roztok nalijte do rozprašovače a nastříkejte na povrch, který chcete vyčistit.

Co se týče baterie, obecně je nejlepší nestříkat roztok kyseliny citronové přímo na ni, zvláště pokud jsou kolem baterie mramorové nebo kamenné povrchy, tyto povrchy může kyselina poškodit .

V tomto případě je nejlepší nastříkat přípravek na hadřík a poté místo hadříkem otřít.

Pokud se jedná o sprchu, můžete roztok nastříkat na sklenici a nechat několik minut působit. Poté otřete hadříkem z mikrovlákna a poté otřete dalším suchým hadříkem, abyste práci dokončili.

miska s bílým octem

Bílý ocet – Zdroj: spm

Účinný je i bílý ocet.

Obyčejný ocet může být velmi účinný při lesku vodovodních baterií, ale je ještě účinnější, pokud jde o zamlžování oceli a barevného skla.

Pokud ji používáme ve sprše, je lepší ji otřít hadříkem z mikrovlákna. Pokud je naše voda vápenitá, můžeme na hadřík nalít i trochu bílého octa a otřít ho o sklo ve sprše: to nám zajistí rychlý úklid.

Pro bezchybnou práci však můžete hobliny marseillského mýdla nasypat do kbelíku se sklenicí octa.