K vytvoření tohoto dekorativního předmětu doma nemusíte být odborníkem na zahradnictví. S tímto přesným průvodcem budete vědět, jak nainstalovat terárium kaktusů a sukulentů do originální nádoby: do akvária. Jedna věc je jistá: Vaši hosté budou těmito miniaturními rostlinami ohromeni!

Věděli jste, že si můžete vytvořit vlastní uspořádání rostlin v akváriu? Snoubení mezi sukulenty a kaktusem je ideální pro navození letní atmosféry ve vašem interiéru. Další výhoda: k vytvoření tohoto terária není nutné mít zelený palec.

Zahradnictví: Jak vyrobit terárium pro sukulenty a kaktusy v akváriu?

Mít doma hezkou plantáž je opravdová pastva pro oči. Sukulent je zelená rostlina, která má mnoho barev, textur a tvarů. Kaktus se dobře přizpůsobuje suchu  , což usnadňuje jeho údržbu. Pouze  tyto dvě rostliny nejsou přizpůsobeny uzavřenému teráriu, které je dusí . S několika vylepšeními si můžete vyzdobit svůj domov těmito pěknými odrůdami.

venkovní zelené rostliny

Pokojové zelené rostliny – Zdroj: spm

  1. Tato nádoba je ideální pro tyto malé rostliny

Pro spojení sukulentní rostliny s mini-kaktusem se doporučuje zvolit otevřenou skleněnou nádobu, jako je poměrně hluboké akvárium. Nádobu bude nutné otevřít  , protože tyto pokojové rostliny potřebují cirkulaci vzduchu. Díky tomuto akváriu si můžete vyrobit rostlinné kompozice podle svého výběru.

rostliny s nízkou údržbou

Zařízení nenáročná na údržbu – Zdroj: spm

  1. Tato složka musí tyto pokojové rostliny doprovázet

Před umístěním těchto odolných rostlin začněte tím, že do akvária nasypete 5 centimetrů štěrku. Toto gesto zabrání drenáži, konkrétně přebytečné vodě, která může hnít rostliny.

sukulentní

Sukulentní – Zdroj: spm

  1. Přidejte to pro vaše masité rostliny a kaktusy

Aby tyto rostliny nezapáchaly,  přidejte do této dekorativní nádoby centimetr aktivního uhlí .

objekt domácí dekorace

Předmět k výzdobě domu – Zdroj: spm

  1. Tato miniaturní rostlina má v akváriu všechna svá využití

Aby vám tento botanický výtvor dlouho vydržel, zalijte aktivním uhlím až 10 centimetrů rašeliníku. Tyto rostliny fungují jako substrát pro terárium  a brání minerálu dostat se do štěrku.

mini rostlinky

Mini rostliny – Zdroj: spm

  1. Je čas zasadit!

Chcete-li do svého terária vnést exotické doteky, je čas zasadit kaktusy a sukulenty. Poté přidejte třetinu zeminy. Tyto pokojové rostliny by neměly dosahovat ke stěnám akvária . Aby byl růst správný, budou muset být obě rostliny odděleny několika centimetry.

pouštní rostliny

Pouštní rostliny – Zdroj: spm

  1. Buďte originální a kreativní!

Chcete-li sublimovat pokojové rostliny v teráriu, nechte projevit svůj umělecký vkus.  Do této nádoby, kde kvetou vaše kaktusy a sukulenty , můžete vložit  mušle, korálky a drobné drobnosti . Tyto dekorativní kusy by neměly být citlivé na vlhkost.

  1. Pro péči o rostliny je nutné dobré umístění

Pro péči o vaše terárium  je nezbytná dobrá údržba rostlin . Z tohoto důvodu umístěte skleněnou nádobu na místo, kam  dopadá nepřímé sluneční světlo . Umístění akvária na velmi světlé místo může způsobit, že vaše rostliny zežloutnou.

vytrvalá rostlina

Trvalky s jasem – Zdroj: spm

  1. Toto gesto je nutné po instalaci vašeho terária

Po provedení všech těchto kroků je první zálivka na řadě. Před použitím konve však budete muset počkat sedm dní. Navlhčete půdu, když cítíte, že začíná vysychat

Jak mám udržovat své terárium?

Pokud je nutné, aby tato vegetace těžila z nepřímého slunečního záření, doporučuje se také umístit akvárium blízko zdroje větrání. Pro péči o sukulenty bude nutné mít lehkou ruku na konev, protože tyto sukulenty mohou být poškozeny v důsledku přebytečné vody. Doporučuje se také zalévat přečištěnou vodou . Tyto rostliny jsou ideální pro začátečníky, protože jsou nenáročné na údržbu a odolné. Jednoduše bude nutné jednou ročně obohatit půdu hnojivem.

Jak jste pochopili, kaktusy a sukulenty, jako jsou sukulenty, mohou růst v akváriu. Výroba terária nevyžaduje zahradnické znalosti, stačí dodržet tyto kroky a neumisťovat je na přímé slunce!