Ať už se jedná o elektrickou troubu nebo plynovou troubu, tyto domácí spotřebiče mají gril. Jen málo lidí zná skutečnou užitečnost toho druhého. Zde je uvedeno, k čemu se tato část vašeho vybavení používá.

Určitě jste si všimli, že kromě několika režimů vaření se trouba skládá z plechu, ale také mřížek. Tyhle mají využití. Jakmile to budete vědět, stanete se v kuchyni zkušenějšími!

K čemu slouží rošt trouby?

Ať už máte jakýkoli typ trouby, existuje rošt, jehož použití zná jen málokdo. Pouze  tato část vašeho multifunkčního spotřebiče vám může v kuchyni hodně pomoci.

multifunkční trouba

Multifunkční trouba – Zdroj: spm

Při vaření v troubě tento nezbytný domácí spotřebič pro pečení způsobuje tepelnou sílu, která rozptyluje teplo. Obecně platí, že posledně jmenovaný zapadne dole a nahoře, když zapneme troubu, abychom ji předehřáli nebo uvařili jídlo.

konvektomatu

Horkovzdušná trouba – Zdroj: spm

Pokud je plech ideální pro rozmrazování masa, pečení koláče nebo dokonce pečeně, málokdo ví o užitečnosti mřížky, která však může být v kuchyni velkým pomocníkem. Spodní rošt je ideální pro pečení chleba, pečiva nebo třeba těsta na pizzu. Horní je ideální pro opékání koláčů nebo vaření vašich každodenních jídel. Pokud ale  chcete  péct cukroví nebo koláče, použijte prostřední rošt tohoto spotřebiče. Zde je teplo rovnoměrně distribuováno. Vašim oblíbeným koláčům tak nehrozí zhnědnutí nebo připálení. A to není jediné využití, ke kterému můžeme využít tento gril, který dokáže prohřát všechny vaše přípravy k dokonalosti. Prostřední vám může pomoci vařit další formu nebo dokonce střídat ohřev výměnou horní a spodní mřížky. Může vám tedy pomoci udržet teplotu nebo ji naopak více zahřát.  Pokud je sklo trouby poškozeno, můžete jej vyměnit za tyto tipy.

konvektomatu

Horkovzdušná trouba – Zdroj: spm

Jak používáte tento rošt na pečení koláčů, pizzy a quiche?

Toto ideální zařízení na opékání hranolků  je ideální pro přípravu koláčů. Pro dokonalé propečení položte listové těsto na spodní mřížku. Poté uvařte  náplň na střední mřížce, aby se propekla rovnoměrně . Jak jste pochopili, tyto mřížky v troubě vám umožňují rozhodnout o intenzitě tepla, kterému bude vaše jídlo vystaveno. Pokud pečete pizzu a chcete, aby bylo těsto křupavé a nálev gratinovaný, těsto bude muset být na spodním roštu, aby se uvařilo, než ho přesunete na horní, aby se sýr zhnědl. Tyto části vaší trouby vám také umožňují ohřívat několik pokrmů současně, a to dokonalým způsobem.

Jedna věc je jistá: nyní, když víte, že vám rošty mohou pomoci regulovat teplotu, které jsou potraviny vystaveny,  již nebudete své nádobí připalovat . Pokud váháte, otevřete troubu a zjistěte, zda nepotřebujete vyměnit své přípravky. Někdy se na tomto zařízení může hromadit nečistota. Touto metodou je možné jej snadno odmastit .

ocelová pec

Nerezová trouba – Zdroj: spm

Jak jste jistě pochopili, mřížka tohoto varného zařízení vám může pomoci vhodně distribuovat teplo v závislosti na jídle, které potřebujete vařit. Je ideální k tomu, aby vaše jídlo bylo křupavé a chutné!