Koupili jste si někdy rostlinu, která bohužel po čase už nekvete? No, není to triviální. Tomuto kvetení může zabránit mnoho příčin, jako je světlo, živiny, voda, teplota nebo vlhkost. Zde jsou 4 účinné tipy, které pomohou vašim rostlinám růst silné a zdravé.

použitý čajový sáček

Použitý čajový sáček – Zdroj: spm 

Čaj

Při pití čaje nikdy nevyhazujte sáčky ani listy. Protože se vám budou hodit zejména k hnojení půdy a s růžemi udělají čisté zázraky.

A aby rostliny rychle vykvetly, musíte odstranit všechny   již uschlé květiny .

Skořice

Skořice  je skvělý  generátor živin .

Malý trik: vezměte 2 tyčinky skořice (dokonce i prášková), posypte ji kolem kořene rostliny a poté po celé rostlině, včetně části půdy, kam jste skořici umístili.
Pomocí kousku bavlny nebo savého hadříku jej položte na napojenou část a snažte se absorbovat přebytečnou vodu.

Tuto operaci můžete opakovat alespoň jednou týdně. Vaše rostliny porostou zdravě!

přírodní hnojivo

Banánová slupka, vaječné skořápky a kávová sedlina, přírodní hnojivo – Zdroj: spm

Slupky

Zde je úžasná směs, která rozzáří vaše rostliny: pár banánových slupek,  skořápky  alespoň ze 4 vajec a kávová sedlina. Vše promícháme a vznikne pasta.

Je to nejlepší živina pro vaši rostlinu, aby rostla úžasně a překypovala květy.

hřebíček

Půdní živiny pomáhají rostlinám snadno růst.
Proto víme, že rezavý hřebíček převyšuje množství železa.

Musíte proto umístit alespoň 3 nebo 4 stroužky do půdy, velmi blízko vaší rostliny, aby železo při zalévání oxidovalo. Je to skvělá doplňková živina!

Je také důležité mít na paměti některé základní pojmy, které pomohou vašim rostlinám růst zdravě a se spoustou květin:

květináče

Květináč doma – Zdroj: spm

dobrá drenáž

Každá rostlina je obvykle umístěna v plastovém nebo hliněném květináči, ale velmi malé velikosti, takže až ji budete mít doma, můžete ji zasadit do květináče.
Nikdy nezapomeňte, že půda je potravou a podporou, která umožní vaší rostlině vyvíjet se v dobrém zdraví.

Pokud se jedná o hrnec, měl by mít na dně nebo základně otvor. Pokud je přímo v zemi, dejte pozor, abyste ji nedávali na místa s vnořenými kameny nebo větvemi, které mohou při zalévání ucpat vodu.

Pokud je zalijete, aniž byste to vzali v úvahu, vaše rostlina, respektive její kořeny, se naplní vodou a skončí hnilobou.

Dobrým způsobem, jak zajistit, aby vždy kvetly, je umístit je na strategická místa, která umožňují dobrý průtok vody. Na základnu můžete umístit dobrý substrát, pak na něj dát zeminu a zasadit rostlinu.

Stále vám doporučujeme umístit perlit, jíl nebo vulkanický jíl.

Bodová transplantace

Některé rostliny nekvetou kvůli nedostatku živin nebo nedostatku místa.

V případě nedostatku místa si snadno všimnete, že vaše rostlina není stejně velká, jako když jste ji koupili. Ve skutečnosti jsou jeho kořeny nutně protáhlé a vyžadují mnohem více prostoru.

Aby i nadále dobře kvetly, bude nutné čas od času změnit jejich umístění, a to ve větším květináči. Uvidíte to, když zvednete květináč a uvidíte, že kořeny začaly prosvítat drenážním otvorem.

Zkuste tento postup udělat na jaře: vyberte si větší a širší květináč, než jaký jste měli, dejte do něj dobrý substrát a opatrně do něj rostlinu umístěte. Nakonec přidejte zeminu.