Abychom vlasy rozčesali a dodali jim více poddajnosti a lesku, obecně používáme kondicionér. Tato kúra je zvláště užitečná pro husté, kudrnaté, vlnité nebo krepaté vlasy. To znamená, že chcete-li získat požadované účinky, musíte kondicionér dobře používat. Podívejte se na těchto 5 chyb, kterých se lidé s kondicionérem dopouštějí.

Aby byly vlasy jemné a lesklé, je důležité dobře nanášet kondicionér. Zde je 5 nejčastějších chyb, kterých se vyvarovat.

Jakých 5 chyb lidé dělají s kondicionérem na vlasy?

  1. Použití špatného kondicionéru

Kondicionér byste si měli vybrat podle typu vlasů. Máte-li například jemné vlasy,  měl by být váš kondicionér lehký  a navržený tak, aby dodal vlasům objem,  aby se vyhnul efektu zploštění.  Husté nebo kudrnaté vlasy potřebují velmi výživný kondicionér  , který je ochrání před vysušením.  Pokud jde o vlnité vlasy, které krepatí vlhkostí, potřebují hydratační kondicionér. Vyhněte se aplikaci kondicionéru na kudrnaté vlasy. Mohlo by je to zatížit a rychle zmastit.

Je proto důležité věnovat pozornost složení kondicionéru. Neměl by obsahovat  materiály, které jsou pro vlasy škodlivé,  jako je silikon. To druhé jistě dělá vlasy lesklé, hladké a pružné, ale mohlo by je dlouhodobě poškodit. Silikon totiž  vlasy dusí  kvůli filmu, který kolem nich tvoří.

měkké vlasy

Měkké vlasy – Zdroj: spm

  1. Použití nesprávného množství kondicionéru

Použití malého množství kondicionéru nebo dokonce jeho nadměrné používání je pro vaše vlasy špatné. Pokud  jsou vaše vlasy po umytí těžké a rychle se mastí,  znamená to, že jste svou kúru použili přehnaně. Pokud máte naopak vlasy na dotek stále suché, znamená to, že musíte zvýšit dávku. Abyste našli správné množství pro vaše vlasy, začněte s použitím kapky produktu. Vlasy jemně rozčešte prsty.  Pokud posledně uvedený snadno sklouzává, znamená to, že množství je dostatečné. Pokud ne,  přidejte trochu, aby se vlasy lépe rozčesaly

  1. Naneste kondicionér na mokré vlasy

Chcete-li využít výhod kondicionéru, musíte  jej aplikovat na ručníkem vysušené vlasy. Když jsou vlasy ještě mokré,  kondicionér stéká a neproniká do vlákna.

Také, pokud si všimnete, že váš kondicionér neopravuje vaše suché vlasy, i když jej aplikujete správně, znamená to, že se při aplikaci šamponu něco pokazilo. Nedoporučuje se proto kartáčovat vlasy, když jsou ještě mokré,  protože  to může způsobit lámavost.  Když jsou mokré, vlasy ztrácejí svůj přirozený maz, a proto jsou citlivější na vnější agrese. Z tohoto důvodu je musíte  rozmotávat prsty a ne hřebenem.

  1. Rychle opláchněte kondicionér

Aby kondicionér účinkoval, je důležité  nechat ho pár minut působit.  Po vypláchnutí kúry po minutě nemusí být vaše vlasy lesklé a hebké. Je proto důležité  dodržovat uvedenou dobu přestávky. To umožňuje vašim vlasům lépe absorbovat kondicionér a dosáhnout požadovaného efektu.

  1. Ke kořínkům naneste kondicionér

Nejčastější chybou je aplikace kondicionéru ke kořínkům. Toto ošetření je navrženo tak, aby  se staralo pouze o vaše délky  a nemělo by být aplikováno na pokožku hlavy. Když si totiž myjete vlasy šamponem, čistíte pokožku hlavy od přebytečného mazu. Když si však na kořínky nanesete kondicionér,  pokožka hlavy se rychle mastí.  Výsledkem jsou zploštělé, méně objemné vlasy, které vyžadují druhé umytí.

aplikujte po šamponu

Naneste kondicionér do délek – Zdroj: spm

Je možné nahradit šampon kondicionérem?

Už nějakou dobu je kondicionér na vzestupu. Mnoho žen  je skutečně následovníky společného praní.  Tato technika spočívá  v mytí vlasů pouze kondicionérem a bez šamponu.

Šampon, složený ze složek s detergentním účinkem, jako je sulfát, je považován za agresivní pro vlasy, proto se používá kondicionér. Ten nenapadá vlasové vlákno a  díky svému hydratačnímu účinku vlasy myje a zároveň opravuje krepatění a suché konečky  . Také, protože nepoškozuje vlasy, šupinky zůstávají uzavřené, a proto jakákoli barva, kterou aplikujete, vydrží dlouho. Jak je však uvedeno výše, je důležité pečlivě vybírat léčbu. V závislosti na potřebách vašich vlasů si můžete vybrat kondicionér  se změkčujícími změkčovadly,  jako je arganový olej nebo bambucké máslo, nebo  zvlhčující zvlhčující látky, jako je med, rostlinný glycerin nebo aloe vera. Aniž bychom zapomínali na proteiny, které pomáhají chránit vlasy a regenerovat strukturu vlasů, jako je pšenice nebo oves.

Nutno však podotknout, že i když co-mytí o vlasy pečuje, je vhodné tuto techniku ​​neopakovat denně s rizikem udušení vlasové pokožky nebo dokonce zatěžování vlasů, zvláště když máte mastné vlasy.

Vyvarováním se těchto chyb plně využijete vlastnosti kondicionéru a získáte tak lesklé a poddajné vlasy.