Dnes jsme neustále vystaveni chemickým škodlivinám, které mění kvalitu vzduchu, který dýcháme. Těkavé organické sloučeniny, oxid uhelnatý, polotěkavé organické sloučeniny nebo dokonce tabákový kouř mohou poškodit životní prostředí a oslabit naše zdraví. Prach, plísně nebo roztoči jsou navíc také zdrojem znečištění, které se dostává do našich domovů. Některé rostliny jsou nezbytné pro čištění okolního vzduchu a boj proti alergiím. Některé rostliny jsou nezbytné pro péči o naše zdraví a čištění vzduchu v místnosti.

Formaldehyd, organická rozpouštědla, benzen, CO2, ftaláty, pižmo, pesticidy, oxid siřičitý nebo i pyly, spory a alergeny, to vše jsou prvky přítomné ve vzduchu, které mohou znečišťovat náš interiér. K čištění vzduchu se někteří lidé rozhodují pro odvlhčovače nebo difuzory schopné zaručit úpravu vzduchu. V tomto článku odhalujeme výhody rostlin, které vám pomohou uklidit interiér, abyste měli doma.

  1. Aloe Vera, nezbytnost ve vaší domácnosti
aloevera

Rostlina, která zlepšuje kvalitu ovzduší – Zdroj: spm

Všichni jsme slyšeli o léčivých vlastnostech aloe vera. Tato tučná rostlina bohatá na aminokyseliny, minerály a vitamíny by měla povzbuzující účinky a posilovala by imunitní systém . Díky mnoha výhodám ji někteří dokonce nazývají „rostlinou nesmrtelnosti“. Aloe Verae patřící do čeledi Liliaceae pomáhá regulovat vlhkost a čistí vnitřní vzduch. Chcete-li to provést, jednoduše umístěte rostlinu do vlhkých oblastí vašeho domova, abyste vyčistili vzduch.

  1. Anglický břečťan k čištění vzduchu v domě
anglický břečťan

Anglický břečťan odvádí vlhkost – Zdroj: spm

Anglický břečťan je rostlina, kterou lze pěstovat na slunci i ve stínu. Tuto popínavou rostlinu poznáte podle dlouhých pružných stonků a trojúhelníkových listů. Za rok může narůst o 30 až 45 centimetrů. Tato rostlina nemá ráda přebytečnou vodu a měla by se zalévat jen střídmě. Anglický břečťan může díky svým dekontaminačním vlastnostem absorbovat přebytečnou vlhkost a uklidit různé místnosti ve vaší domácnosti.

  1. Svatojiřský meč nebo tchynin jazyk na úklid domu
meč svatého Jiří

Zařízení pro odstraňování znečištění – Zdroj: spm

Svatojiřský meč,  běžně známý jako tchýnin jazyk nebo sansevieria trivasciata , je oblíbená bylina snižující znečištění. Snadno se pěstuje, dá se umístit na slunné místo a ochrání vás před znečištěním okolí.

  1. Jasmín pro čistý domov a zdravý vzduch
jasmín

Jasmín pro klidnou atmosféru – Zdroj: spm

Jasmín je okrasná rostlina, která potřebuje dobře odvodněnou půdu, aby prosperovala. Podle víry předků by vůně jasmínu pomohla obnovit klidný spánek a uklidnit mysl. Jasmín je navíc rostlina, která pomáhá bojovat proti znečištění a mít doma zdravý vzduch.

  1. Levandule pro šíření příjemné vůně v domě
rostlina levandule

Rostlina, která příjemně voní – Zdroj: spm

Levandule je známá pro svou příjemnou vůni a čistící vlastnosti. Tento keř má voňavé květy a aromatické listy, které svádějí nejednoho. Chcete-li bojovat proti znečištění, můžete levanduli zasadit do květináče a udržovat ji doma.

Bez dalšího zdržování se můžete rozhodnout pro jednu z těchto pokojových rostlin, abyste bojovali proti znečištění ovzduší a dýchali čerstvý a zdravý vzduch. Kromě toho nezapomeňte, že pro regulaci úrovně vlhkosti je nezbytné interiér pravidelně větrat.