Téměř každý z nás má tendenci vyhazovat skořápky od vajec, protože se mylně domníváme, že jsou to jen odpadky. Mají však mnohem větší využití, než by si kdo představoval. Místo toho, abychom se jich rychle zbavili, odhalíme jejich hlavní využití.

vejce

Vejce – Zdroj: spm

1- Pěkná dekorace pro klíčící rostliny

Pokud se vám s trochou štěstí podaří nechat skořápku téměř celou a rozbijete pouze horní část, získáte okamžitě tvar misky. Ideální aspekt pro vytvoření sady malých květináčů, do kterých můžete umístit jemné rostliny nebo klíčit semena. Jejich naaranžováním do květináče pak získáte skutečnou dekoraci do vaší kuchyně. Jak můžete vidět na fotografii, je to velmi jednoduché na výrobu a velmi pěkné na pohled.

2 – Cenná zbraň pro rostliny

Rostliny jsou často napadány různými škůdci  , jako jsou slimáci nebo slimáci. V tomto případě bude skořápka velmi užitečná, abyste se tomuto problému vyhnuli, jednoduše umístěním malých kousků na vaši rostlinu. Jako bonus, pokud ji budete dále rozmačkávat, můžete ji přimíchat do půdy, aby vaše rostliny měly více síly k růstu.

3 – Čištění nožů mixéru

Zní to překvapivě, ale vaječné skořápky se také používají k hloubkovému čištění vašeho mixéru. Stačí je vložit do sklenice s trochou vody, abyste odstranili nečistoty a nabrousili čepele. Zde jsou kompletně vyčištěny a nabroušeny!

hřebíky

Nehty – Zdroj: spm

4 – Zpevnění nehtů

Jsou vaše nehty křehké? Zde je nečekané řešení, jak je posílit: zredukujte skořápky na prášek a přidejte je do laku na nehty. Tento malý trik vám umožní obohatit nehty vápníkem, abyste pomohli jejich růstu.

rostlina rajčete

Rostlina rajčete – Zdroj: spm

5 – Pěstování rajčat

Věděli jste, že u rajčat, jejichž váha způsobí pád kmene, který je podpírá, riskujete, že přijdete o celou sklizeň? K překonání tohoto problému zemědělci také obvykle používají  vaječné skořápky  , které distribuují pod rostliny rajčat v zemi. Tak se jim podaří vypěstovat kmeny dostatečně silné, aby podepřely rajčata.

6 – Likvidace zbytků jídla

I při vší dobré vůli mohou při umývání pánve nebo hrnce zůstat malé částečky přilepené. Pro radikální odstranění máme účinnou techniku: rozdrťte vaječné skořápky, položte je na  houbičku , kterou je očistíte, a pomůže vám to během pár minut odstranit přilepené jídlo.
Pamatujte, že tato metoda není vhodná pro dna pánví.