Jedním z nejobtížnějších a nejčastějších úkolů při úklidu kuchyně je účinné odstranění nečistot, které se hromadí na našem nádobí. Zejména pánve, které hromadí mnohem více tuku než jiné. Bez ohledu na to, jak silně je třete, mají tuto nepříjemnou tendenci se rychle špinit a mastit, což jim dodává lepkavý a nepříjemný vzhled na dotek.

sporák

Sporák – Zdroj: spm

Pouhé drhnutí mýdlem a vodou samozřejmě nikdy nebude mít takový efekt čistoty, jaký hledáme. Abychom vám usnadnili život, máme pro vás domácí trik, který vám umožní důkladně vyčistit pánve a vypadat jako nové. Potřebovat k tomu budete jen 2 produkty, které už pravděpodobně máte doma.

Jedná se o jedlou sodu a ocet . Jejich smícháním a dodržováním těchto malých kroků můžete trvale odstranit mastnotu a nepříjemný zápach z vaší pánve.

bikarbonát

Jedlá soda – Zdroj: spm

Nasypte jedlou sodu na dno pánve a úplně ji zakryjte. Poté navrch nalijte trochu octa. Nechte směs uležet asi dvacet minut. Dále vezměte hliníkovou drátěnku a krouživými pohyby vydrhněte celý povrch. Buďte pečliví, nejlepší je nespěchat, abyste dosáhli dobrého výsledku.

Po intenzivním roztírání jednoduše opláchněte vodou. Uvidíte, že dno vaší pánve je lesklé a bez mastnoty a nečistot.

sůl do pračky

Sůl – Zdroj: spm

Jakmile je dno pánve čisté , přesuňte se na povrch. K čištění tohoto prostoru použijeme také přípravek, který je běžný ve všech domácnostech a je velmi levný: sůl.

Se solí totiž získáte nejen čistou pánev, ale také posílíte její nepřilnavé vlastnosti.

Postavte pánev na oheň a když se rozpálí, přidejte tři velké lžíce soli a počkejte tři minuty. Sůl získá nahnědlou barvu. Poté pánev sundejte ze sporáku a nechte vychladnout. Po důkladném vychladnutí setřete veškeré zbytky suchým hadříkem.

Kromě toho, že je jednou za čas vyčistíte, existuje ještě jeden trik, jak udržet pánve déle v dobrém stavu. Jen se vyvarujte nalévání studené vody, když jsou ještě horké. Toto jednoduché malé gesto udělá ten rozdíl.