Trouba je jedním ze spotřebičů, které se zašpiní nejrychleji, protože uvnitř mohou obsahovat zbytky jídla, které by se mohly stát skutečnou živnou půdou pro bakterie. Objevte tyto 3 účinné a přirozené tipy, jak důkladně vyčistit troubu a zbavit se usazeného tuku.

Chcete-li vyčistit mastnotu a nečistoty a získat lesklou, čistou troubu, nemusíte používat chemikálie a průmyslové produkty, můžete použít jednoduché a ekonomické přísady. Díky těmto trikům bude vaše trouba vypadat opět jako nová!

Jak vyčistit troubu pomocí těchto 3 přírodních tipů?

ruční čištění

Ruční čištění – Zdroj: spm

Pokud chcete troubu čistit přírodní alternativou k čisticím prostředkům, které kupujete v supermarketech, tyto 3 účinné tipy vám umožní dodat vaší troubě vzpruhu. Ušetříte peníze a vyhnete se používání chemikálií, které mohou způsobit nepříjemný zápach, pokud troubu použijete po jejím vyčištění.

1) Sůl na čištění trouby

přírodní produkt

Přírodní produkt – Zdroj: spm

Sůl je kořením, které určitě budete mít ve své kuchyni, a můžete ji také použít k dezinfekci a čištění trouby. Sůl pomáhá zabránit ulpívání skvrn nebo zbytků mastnoty na vaší troubě a je dokonalou přísadou, jak se jich účinně zbavit. Pro tento trik budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 půl litru bílého octa
  • 250 gramů soli
  • 1 sprej nebo sprej
  • Vlhká houba

Jakmile shromáždíte potřebné ingredience, vše, co musíte udělat, je smíchat bílý ocet a sůl. Získanou směs nalijte v lahvičce nebo ve spreji, poté tekutinu nastříkejte na stěny vaší trouby a na místa, kde vidíte mastnotu nebo nečistoty. Před žehlením nechte směs působit alespoň 30 minut houbou namočenou ve vodě, abyste odstranili skvrny. Pokud chcete vyčistit rošty trouby  , existuje také jednoduchý trik s použitím saponátu.

2) Citron na vyčištění trouby

čistý odmastit citron

Očistěte a odmastěte citronem – Zdroj: spm

Je všeobecně známo, že citron se velmi často používá jako čisticí prostředek. Je to velmi účinný odmašťovač a obsažená kyselina citronová dělá z citronu vynikající antibakteriální a vynikající čisticí prostředek. Citron je dokonalou přísadou pro čištění trouby, protože také pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy. Můžete jej také použít  k hloubkovému čištění vaší myčky nádobí .

Chcete-li troubu vyčistit citronem, jednoduše rozřízněte tři citrony na polovinu a šťávu nalijte do nádoby, kterou dáte do trouby alespoň na 30 minut. Poté troubu vypněte a nechte uvnitř odpočívat pánev, poté otřete stěny trouby vlhkým hadříkem.

Po těchto krocích zjistíte, že citron velmi účinně deodorizuje vaši troubu a odstraňuje skvrny a nečistoty.

3) Jablečný ocet a jedlá soda pro odstranění tuku z trouby

hydrogenuhličitan sodný

Bikarbonát sodný – Zdroj: spm

Jablečný ocet a jedlá soda jsou skvělé přírodní produkty k odstranění mastnoty z vašich spotřebičů. Bikarbonát není toxický, je to jemné a ekonomické abrazivo, které je velmi účinné při čištění stěn a odstraňování všech zbytků zaschlých nebo přilepených potravin ve vaší troubě. Jablečný ocet se skvěle hodí ke smíchání s jedlou sodou, protože vnitřek trouby rozzáří a odstraní nečistoty. Jablečný ocet můžete použít i v kosmetickém triku na stimulaci růstu vlasů .

Pro tento trik smíchejte dvě lžíce jedlé sody s trochou vody a vytvořte pastu, kterou nanesete na stěny trouby. Poté nastříkejte jablečný ocet pomocí rozprašovače do trouby a nechte asi třicet minut působit. Nakonec můžete přebytečnou mastnotu odstranit vlhkou houbou nebo měkkým hadříkem.

Nyní, když znáte babiččiny triky, jak získat troubu bez poskvrny, nezbývá než je vyzkoušet, až budete příště potřebovat vyčistit troubu a zbavit se zažrané mastnoty.