Pěstujte rostliny ve vodě v 5 snadných krocích: pojďme prozkoumat hydroponii. Díky novým designovým konceptům jsou kanceláře nebo veřejná místa často pěkně zdobené velkými průhlednými květináči obsahujícími všechny druhy rostlin. Kromě toho nás obecně zajímá, zda se jedná o čerstvé nebo umělé květiny. Většinu času je skutečně falešný. Ale ve skutečnosti je docela možné pěstovat skutečné rostliny v těchto květináčích bez půdy.

Tato technika se nazývá hydroponie nebo hydrokultura. Kromě toho, že je estetický, vyžaduje méně času než údržba rostliny v květináči.

vodní rostliny

Pěstování rostlin ve vodě – Zdroj: spm

Zde je 5 kroků k pěstování rostlin ve vodě:

Materiály pro hydroponii

Tato technika vyžaduje použití průhledných květináčů, jejichž velikost musí být samozřejmě kompatibilní s vybranou rostlinou.

Pořídit si můžete i detektor hladiny vody, jelikož je nutné, aby byl vždy přítomen ve velkém množství.

Budete potřebovat keramzit, který zcela nahradí zeminu, to je hlavní rys hydroponie. Můžete přidat granulované hnojivo a nějaké dekorativní oblázky. Nedávejte příliš mnoho, aby se kořeny mohly dobře vyvíjet.

Pěstujte rostliny ve vodě

Z tohoto typu pěstování může těžit téměř každá rostlina, s výjimkou některých sukulentů. Například aloe vera je ideální pro hydroponii, stejně  jako rozmarýn  , ibišek a řízky.

hydrofonní kultura

Rostliny pěstované v hydroponii – Zdroj: spm

Jak pěstovat v hydroponii?

Nyní, když máme všechny prvky k vytvoření našeho nádherného zeleného koutku, pojďme se podívat, jak bychom měli postupovat.

Pojďme krok za krokem:

  • Na dno květináče
  •  přidejte tenkou vrstvu ozdobných oblázků .
  • Naplňte nádobu vodou, vložte do ní keramzit a případně granule hnojiva.
  • Směs by měla zabírat asi 2/3 hrnce.
  • Přidejte rostlinu a dávejte pozor, abyste nepoškodili kořeny.
  • Všechny zbytky půdy přítomné v kořenech omyjte vodou.
  • Umístěte rostlinu do skleněné nádoby, kterou jste si vybrali, a zatlačte kořeny dolů tyčí. Budou ve správné poloze, když se pokusíte vyjmout rostlinu z květináče.

Nakonec vše, co musíte udělat, je nainstalovat rostlinu na místo, které chcete zdobit svůj domov!