Ze všeho našeho nádobí jsou sklenice bezpochyby těmi, které chceme mít vždy čisté a na svém místě.

Ale je to skutečný čínský hlavolam. Můžete strávit hodiny tím, že se budete snažit odstranit svatozáře, zbavit se určitých odolných skvrn nebo je udělat méně krycí a lesklejší. Následně se používá mnoho chemikálií, které se ukazují jako neúčinné a především nebezpečné. Sklo je tak jemné a křehké, že se bojíme jeho poškození.

Ve skutečnosti byste mohli použít pouze jednu přírodní složku, abyste se rozloučili se všemi těmi malými každodenními nepříjemnostmi.

A tímto zázračným produktem není nikdo jiný než ocet! Zde je návod, jak jej použít k vyřešení 4 nejčastějších problémů se sklem.

Mytí oken 1

Mytí oken – Zdroj: spm

Opusťte svatozář

První věc, kterou můžete s octem udělat, je rozloučit se se svatozáří!

Když okna čistíme, i s vynaložením značného úsilí, zejména s ohledem na okenní tabule, se zpočátku zdá, že se vše dobře leskne, ale velmi rychle zjistíte, že je stále špinavé. Nic nepříjemnějšího, že? A pokud vaše úsilí bylo marné, je to hlavně proto, že použitý produkt nebyl zdaleka účinný. Mohlo to být odmítnuto sklem, ne zcela vysušené nebo řádně opláchnuté.

Chcete-li tento problém vyřešit, jednoduše naplňte lahvičku s rozprašovačem stejným dílem vody a octa, nastříkejte na sklo a otřete čistým suchým bavlněným hadříkem .

Bílý ocet 14

Bílý ocet – Zdroj: spm

Už žádná špína

Déšť a špatné počasí, kterému jsme čas od času vystaveni, zejména v zimním období, způsobují znečištění oken a okenic. Jak je zrenovovat po znečištění zeminou, vlhkostí nebo deštěm?

Nic nemůže být jednodušší: budete muset naplnit umyvadlo horkou vodou a dát dovnitř 2 sklenice bílého octa. Poté do směsi ponořte měkkou houbičku a přejeďte s ní po skle, abyste se ujistili, že všechny nečistoty sejdou. Poté několikrát opláchněte a osušte speciálními, čistými bavlněnými nebo mikrovláknovými utěrkami.

Udělejte cestu lesku

Tohle je otázka na rtech každého: proč mají naše brýle tak problém se lesknout?

Vlivem prachu a vnějších činidel se rychle stávají neprůhlednými. Teprve po důkladném vyčištění je vidíme zářit. Ale na jak dlouho a neexistuje jednodušší a účinnější metoda?

Samozřejmě, že je, a právě bílým octem musíte poděkovat! Jednou z vlastností, kterou nám tato fantastická přísada poskytuje, je právě to, že všechny povrchy, na kterých se používá, se lesknou (dokonce s ocelí dělá zázraky!).

Aby se sklenice leskla, stačí připravit směs ze stejných dílů vody a octa. Aby to bylo pohodlnější, nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte na sklo, poté přímo otřete hadříkem.

Kondenzace na oknech

Kondenzace na oknech – Zdroj: spm

K odstranění kondenzace

Poslední velký tip: ocet je skvělý na odstranění mlhy !

Zejména v zimě, kdy jsou radiátory obvykle zapnuté, začíná být kondenzace velkým problémem, pokud nemáte speciální brýle, které tomu zabrání.

Znáte ta rána, kdy vás probudí okna pokrytá kapkami vody? S octem odstraníte vše během chvilky! Stačí připravit výše popsanou směs ze stejných dílů vody a octa a nastříkat na příslušnou část a poté otřít suchým hadříkem.

Varování

Nezapomeňte použít tyto prostředky nejprve v izolovaném rohu materiálu, aby nedošlo k žádnému poškození skla.