Invaze mravenců do vašeho domova vám ztěžuje život a brání vašemu pohodlí a duševní pohodě? Nepanikař ! Existuje mnoho metod, jak tento hmyz vyhubit nebo ho udržet pryč. V našem článku vám ukážeme, jak vyrobit past na mravence a bojovat proti tomuto hmyzu, abyste se ho natrvalo zbavili. Můžete se s nimi navždy rozloučit, bez insekticidů a chemikálií.

Zahoďte pesticidy a udělejte cestu pro přirozenější prostředky, jak se zbavit napadení škůdci. S přísadami bez škodlivých produktů, levně a na dosah vaší kuchyně, můžete odpudit nebo vymýtit mravence, kteří kolonizují váš domov.

domácí mravenci

Mravenci kolonizují dům – Zdroj: spm

Jakým přírodním trikem se doma zbavit mravenců?

Přestože jsou neškodní, mravenci se rychle stávají invazivními a žijí v koloniích doma. Je třeba říci, že  tento hmyz se přizpůsobuje různým typům prostředí . Tento trik vám to umožní překonat radikálním způsobem.

K tomu budete potřebovat následující ingredience:

  • bílá rýže
  • Citrusová kůra (pomeranč nebo citron)
  • Plastová láhev o objemu 500 mililitrů

Začněte čištěním lahvičky mýdlem a vodou a poté ji osušte. Dále umelte rýži s citrusovou kůrou dle vlastního výběru a poté naplňte láhev touto směsí až po okraj.

Najděte oblast, kterou mravenci navštěvují, pak tam umístěte láhev, otočte ji dnem vzhůru a snažte se láhev držet nějakým předmětem tak, aby se rozdrcená zrna lehce rozprostřela po zemi. Po týdnu bude mít škrob v rýži na mravence vysušující a toxický účinek. S touto účinnou pastí se můžete s těmito škůdci navždy rozloučit.

Stále v kontextu radikálních metod se můžete také rozhodnout pro vroucí vodu, abyste zabili mravence. Tento roztok zůstává účinný a svou užitečnost ukazuje naředěním v kbelíku s horkou vodou a tekutým mýdlem. Stačí nasypat vše do mravenčího hnízda, které jste předtím identifikovali, nebo do vstupních bodů a jejich průchodu.

Lepidlo navíc zůstává i inteligentní a stejně radikální pastí proti mravencům. Tím, že po stezce, kterou navštěvují mravenci, budete lepit lepidlem, zabráníte jim jít dále, protože je lepidlo zadrží. Kyselina boritá je také účinná pro trvalé vymýcení kolonií mravenců.

Ale uvědomte si, že se můžete také rozhodnout pro šetrnější, přírodní a účinnější tipy proti mravencům, jak  se mravenců zbavit, aniž byste je zabili .

cukroví mravenci

Mravenci přitahuje cukr – Zdroj: spm

Jaké další repelenty držet mravence daleko od vašeho domova?

Pokud dáváte přednost méně krutým řešením a přírodním, ale stejně drastickým metodám, jak mravence udržet,  existují další přírodní řešení  , která můžete vyzkoušet.

– Kávová sedlina k odpuzování mravenců

Jediné, co musíte udělat, je dát kávovou sedlinu na cestu, kterou mravenci používají k invazi do vašeho domova. Kyselost a vůně kávové sedliny působí jako repelent a odrazuje mravence, aby se u vás doma usadili a rychle se vzdálili.

mravenci z kávové sedliny

Kávová sedlina – Zdroj: spm

– Citron na zaplašení mravenců

Kyselost citronu může odradit mravence a lze jej považovat za přírodní repelent. Chcete-li to provést, jednoduše nalijte citronovou šťávu do oblasti navštěvované tímto hmyzem a nechte slupky na zemi. Po pár dnech už na obzoru žádní mravenci nebudou.

– Esenciální oleje k lovu mravenců

Esenciální oleje, známé pro svou intenzivní vůni, vám mohou pomoci zbavit se těchto malých bestií, které ovládají vaše kuchyně a další kouty domu. Abyste toho dosáhli, připravte do rozprašovače směs vody a kapek citronové nebo mátové silice nebo dokonce levandulového esenciálního oleje a nastříkejte ji na oblast, kde se nachází mravenčí kolonie, nebo dokonce na podezdívky stěn. Jakmile ucítí silný zápach tohoto repelentu, nevyhnutelně se vzdálí.

základní deska mravenci

Mravenci na soklových deskách – Zdroj: spm

– Křída na odpuzování mravenců

Křída je řešení, které jsme pro vás vybrali z prostého důvodu: nakreslením křídové čáry na balkón nebo parapet funguje jako jakási bariéra bránící mravencům dostat se dovnitř domu.

Kromě toho si uvědomte, že bílý ocet, skořice, levandule, jedlá soda, kukuřice nebo ovesné vločky, křemelina, černé mýdlo nebo dokonce listy bazalky a lístky máty  jsou alternativami k pesticidům  a stejně účinným repelentům proti komárům, které tento škodlivý hmyz zaženou.

Jak zabránit invazi mravenců?

Abyste mravence nepřilákali do svého domova a bojovali s jejich přemnožením, je důležité  nenechávat zbytky jídla nebo jídla s obsahem cukru ležet na podlaze  nebo na kuchyňské desce. Vše je vhodné skladovat ve vzduchotěsných krabicích nebo v lednici. Také je potřeba pamatovat na pravidelné čištění vnitřku skříní a všech koutů kuchyně a odstranění případného zdroje potravin.