Udržujte mouku v mrazáku, nápad se zdá trochu bláznivý, že? Toto nové domácí řešení si však navzdory všem předpokladům hodlá získat na popularitě. Ale mimochodem, proč bychom měli mouku dávat do mrazáku?

Mouka: rizika skladování ve skříni

Hovoříme o základní potravině v kuchyni při přípravě chutných sladkých nebo slaných receptů. Ale nejen.

Mouka 3

Mouka – Zdroj: spm

Je  to však velmi choulostivá přísada  a při nesprávném skladování může být nepoužitelná. Jde právě o přítomnost těchto otravných motýlů, kteří tam nacházejí ideální prostředí pro hnízdění. O šíření parazitů tedy nerozhoduje kvalita mouky, ale spíše „klimatické“ podmínky místa skladování.

Mrazák 5

Mrazák – Zdroj: spm

Je proto důležité uchovávat jej v mrazničce a zde je důvod:

Mnozí to nevědí, ale tato složka nesnáší nadměrné teplo nebo příliš suché prostředí, protože vytváří ideální prostředí pro hnízdění hmyzu. Na druhou stranu se špatně drží na chladných a vlhkých místech, které podporují množení plísní a hub. Navíc má tendenci nasávat pachy a vůně ze všeho kolem sebe. Až na jednu výjimku jej můžete umístit vedle aromatických bylinek, jako je bazalka nebo levandule.

Jediné, co musíte udělat, je přijmout toto nové řešení, které přitahuje stále více uživatelů internetu. Aby mouka nezměnila své organoleptické vlastnosti, vložte ji do plastového sáčku na potraviny a vložte do mrazáku .

Konzervace mouky

Konzervace mouky – Zdroj: spm

Nízké teploty zabraňují přítomnosti nebo napadení bakterií a jiných mikroorganismů, čímž zajišťují zachování specifických vlastností jakéhokoli jídla. Až na to, že jsme doteď nevěděli, že součástí potravin, které se dají zmrazit, je i mouka.

A to je velké překvapení. Bonus, nemusíte čekat, až se rozmrazí. Může být použit okamžitě, tak jak je, bez jakéhokoli rizika pro vaše zdraví!