Už vás nebaví skvrny, které se množí na záchodě? Sníte o krásném bílém záchodovém víku? Následuj vůdce!

Vyčistěte misku bělidlem

Bělidlo je čisticí prostředek, bez kterého se doma neobejdete . Toto je nejúčinnější způsob, jak udržet bílé záchodové prkénko dokonale dezinfikované a bez nažloutlých skvrn.

Pokud je víko vaší toalety vyrobeno z plastu, a proto se dá snadno sundat, jednoduše jej sejměte a namočte do umyvadla nebo nádrže.

Smíchejte trochu vody s bělidlem v umyvadle nebo nádrži v souladu s poměrem doporučeným na štítku produktu.

Namočte víko do této směsi na několik minut. Když vidíte, že je bílý, je připraven.

Pokud nelze víko toalety snadno sejmout, můžete tuto směs použít tak, že ji pomocí houbičky nanesete přímo na všechny části víka. Nechte chvíli působit a poté produkt odstraňte vlhkým hadříkem.

Pokud se chcete zbavit zápachu bělidla, přetřete houbou namočenou ve voňavém mýdle. Poté stačí osušit a nasadit zpět víko.

citronová jedlá soda

Jedlá soda a citron – Zdroj: spm

Vyčistěte mísu se 3 přísadami

Pokud nemáte bělidlo nebo ho neradi používáte pro jeho silnou vůni, nabízí se vám tato jiná směs, po dobrém vyčištění záchodového prkénka běžným desinfekčním prostředkem.

Smíchejte 4 lžíce jedlé sody se 2 lžícemi citronové šťávy a 1 lžící bílé zubní pasty.

Vezměte houbu a naneste tuto směs na celé záchodové prkénko. Nechte působit 10 minut.

Poté pomocí hadříku s vodou směs odstraňte, osušte suchým hadříkem a máte hotovo!

bílý ocet

Bílý ocet – Zdroj: spm

Vyčistěte misku se 2 přísadami

Pokud máte doma jedlou sodu, ale nemáte ostatní ingredience, můžete ji smíchat s  octem , přírodním dezinfekčním prostředkem, který vám pomůže dostat toaletu zpět do požadované bělosti.

Budete muset smíchat pouze 2 polévkové lžíce jedlé sody s ½ šálku bílého octa. Pomocí houbičky tuto směs rozetřete na víko do všech rohů.

Nechte působit co nejdéle, poté vše očistěte vlhkým hadříkem a dalším suchým pro dokončení. Před čištěním ji můžete dokonce vydrhnout, protože jedlá soda je abrazivní a pomůže odstranit nečistoty.

Nebojte se zápachu octa, protože se velmi rychle rozptýlí. Pokud ale nechcete, aby to zapáchalo, zakončete to hadříkem namočeným ve vodě a dezinfekci. Tohle udělá práci dokonale!