Vaše kuchyně nebude úplně čistá, pokud zapomenete udržovat odtok dřezu a sifon. Existuje mnoho triků na čištění, ale mnoho z nich má tendenci poškodit potrubí a dokonce i životní prostředí. A to nemluvme o chemických čisticích prostředcích, které pokud mohou být účinné, děje se tak za cenu značného poškození přírody. Věrni naší redakční řadě, která vám nabízí osvědčené a ekologické metody, uvidíme, jak čistit a dezinfikovat vaše potrubí.

Špinavý odtok nejen vydává nepříjemný zápach, ale je také zdrojem znečištění a nemocí v domě. Nemluvě o invazi škodlivého hmyzu, kterého se můžete stát obětí, pokud ve vašich trubkách najde spíž ze zbytků jídla, slupek a dalšího domácího odpadu, který mají rádi.

Tato ekologická a ekonomická alternativa, využívající pouze dvě domácí suroviny, zanechá vaši kuchyni čistou.

dřez

Kuchyňský dřez – Zdroj: spm

Jak vyčistit odtok dřezu?

prášek na pečení

Prášek do pečiva – Zdroj: spm

Podívejte se na tento důmyslný trik.

Přísady pro čištění odpadů

– 1/2 sklenice citronové šťávy.
– 1/2 sklenice prášku do pečiva. Pokud nemáte prášek do pečiva, můžete použít odměrku jedlé sody. Prášek do pečiva je ve skutečnosti směs kyseliny vinné, škrobu a… hydrogenuhličitanu sodného.

Postup:

1. Zahřívejte citronovou šťávu v mikrovlnné troubě asi 30 sekund.
2. Do ohřáté citronové šťávy přidejte prášek do pečiva.
3. Počkejte, až dojde k chemické reakci, a ingredience dobře promíchejte.
4. Nalijte směs do odpadu dřezu a počkejte 10 minut. Poté opláchněte dřez horkou vodou.

kuchyňský dřez 1

Kuchyňský dřez – Zdroj: spm

Citron, stejně jako ocet, patří mezi velkou klasiku pro domácí údržbu. Je to jednoduché, je těžké najít lepšího než on. Velmi účinný, deodoruje, čistí, odvápňuje. Jeho kombinované působení se sodou nebo práškem do pečiva desetinásobně zvýší jeho vlastnosti, aby se stal ideálním produktem ve vaší kuchyni.

Aplikujte tuto techniku ​​alespoň jednou za měsíc, abyste zabránili ucpání potrubí a trvale odstranili nepříjemný zápach.