Pro mnoho lidí je zahradničení jednou z jejich oblíbených činností, jak se zbavit stresu a užít si přírodu kolem sebe. V bytě nebo v domě se zahradou je vhodné zahradničit k relaxaci a osvojení si životního stylu bližšího přírodě. V našem článku prozradíme trik s vidlemi, který zavedete do praxe na vaší zahradě.

Pro milovníky zahradničení už tipy na zvýšení živosti jejich rostlin neskrývají žádná tajemství. Ale pokud si myslíte, že nemáte zelený palec, podívejte se na tento trik, který vám umožní pěstovat krásné zelené rostliny.

Tip s plastovými vidličkami, abyste ochránili vaši zahradu a zajistili dobrý růst rostlin

Navštívili vaši zahradu škůdci? Chcete ji chránit tím, že se vyhnete používání chemických hnojiv? Umístěte na zahradu plastové vidle, hlavu vzhůru. Možná to nestojí za strašáky používané v zemědělství, ale vidličky jsou účinné při  zabránění  napadení vaší plantáže některými škůdci . A tady je nový způsob, jak recyklovat plastové příbory na jedno použití, které dostanete s sebou nebo s dodávkou.

Jaké další tipy na ochranu a zkrášlení zahrady?

1- Umístěte krabice na muffiny do zahrady, abyste řídili růst.

Ve vaší kuchyni se jistě najde forma na jednotlivé dorty nebo muffiny, které již nepotřebujete. Dejte mu druhý život tím, že jej použijete ve své zahradě. Poslouží k vytvoření dokonalé mřížky, která vás povede při sázení vašich semínek. Již žádné riziko chyb během operace, protože semena budou dokonale rozmístěna. Ať žijí muffiny!

2- Použijte skleněné láhve k vytvoření cestičky ve vaší zahradě.

skleněná cesta

skleněná cesta – Zdroj: spm

Hrají si vaše děti rády na vaší zahradě na policisty a zloděje, ale bojíte se, aby z toho nevyvázli bez úhony? Nevadí. Na zahradu můžete umístit skleněné lahve, abyste vytvořili cestu. To pomůže vašim dětem zabránit tomu, aby se váš trávník stal vedlejší obětí jejich hry.

3- Označte svou zahradu svými starými lžícemi.

K čemu jsou vaše staré kovové lžíce, když ne k naplnění zásuvek? Dejte jim druhý život tím, že je srovnáte kladivem a poté je natřete barvami dle vašeho výběru. Poté jej můžete použít jako zahradní značku.

Tento trik funguje i s plastovými lžičkami. Samozřejmě se snažíme již nekupovat jednorázové plasty, ale zvyky umírají těžce, zvláště při doručování domů. Přestaňte vyhazovat plastové příbory, které jsou součástí vašeho nádobí, a použijte je k označení vaší zahrady.

Není to skvělý trik? Kromě recyklace a značení vaší zahrady je to zábavná činnost, kterou můžete s dětmi dělat, abyste zvýšili jejich povědomí o zahradničení a udržitelnosti. Něco, co spojí užitečné s příjemným.

4- Použijte své staré lahve ve vaší zahradě k udržení nepřetržité hydratace vašich rostlin.

hydratace plantáží

hydratace plantáží – Zdroj: spm

Je vaše kuchyně plná nevratných lahví? Dobře je využijte a naplňte je vodou. Ty pak umístíte do své zeleninové zahrádky, abyste svým rostlinám zaručili dostatečný přísun vody.  Další tip, který vám umožní zahradničit jinak, zahradničit chytře.

5- Rostliny ve vaší zahradě zasaďte do starých plechovek.

plechovky

Plechovky – Zdroj: spm

Věděli jste, že hliníkové plechovce trvá 200 až 500 let, než se rozloží? Existuje však mnoho způsobů, jak je recyklovat, například je znovu použít k vytvoření nových květináčů pro vaše rostliny. Stačí sejmout víko pomocí otvíráku na konzervy a natřít nádobu barvou dle vašeho výběru, než ji naplníte do poloviny zeminou, zasadíte do ní semena a přikryjete je zeminou. A tady to je! Během chvilky si vytvoříte opravdovou bylinkovou zahrádku, která se hodí k umístění na kuchyňskou linku.

Všechny tyto zahradnické tipy  a mnoho dalších, jako je kompostování nebo shromažďování dešťové vody, vás přivedou od nadšence do zahradnictví k zelenému palci. Neváhejte je otestovat a zkuste si na biozahrádce vypěstovat vlastní ovoce a zeleninu (rajčata, mrkev, pórek, okurky, tykve, papriky, zelí, cukety atd.) a své aromatické rostliny zakomponovat do své domácí humus .

Připravte se, zahrado!