Často používáme ocet a jedlou sodu, abychom se zbavili vodního kamene. Ne vždy však výsledky odpovídají našim očekáváním!

Bikarbonát a ocet: klasická řešení

Tyto dvě ingredience, samostatně nebo ve směsi, jistě dokážou rozpustit inkrustace, ale mohou být také trochu agresivní na površích kvůli jejich často korozivnímu pH. Nemluvě o tom, že kousky jedlé sody mohou poškrábat ocel.

úklid koupelny

Čištění koupelny – Zdroj: spm

Tak co bychom měli dělat? Vzdát se a vrátit se k chemickým čističům? Samozřejmě že ne !

Existuje přírodní složka rostlinného původu, která je v této oblasti velmi účinná. A budete se divit!

čištění okurek

Čištění okurek – Zdroj: spm

Vyčistěte koupelnu okurkou

Okurka je jednou z nejpoužívanějších zelenin v salátech. Je oceňována zejména pro svou svěžest, utišující žízeň a rehydratační účinek. Co jste ale nevěděli, je, že je také velmi oblíbený v boji proti usazování vodního kamene! Překvapivé, že? I naše babičky ji pravidelně používaly k čištění kamen!

Jak to funguje? Plátkem okurky potřete celý povrch, nechte pár minut působit a očistěte čistým hadříkem . Funguje i na koupelnové  doplňky  . Dobře rozetřete na ocel a kov, nechte deset minut působit, opláchněte a osušte.

okurky

Okurka – Zdroj: spm

Vlastnosti okurky jsou velmi užitečné i na vaší zahradě. Odřízněte tři nebo čtyři kusy a umístěte je do nádoby a nechte je poblíž rostlin .  Tento trik udrží housenky a šneky pryč.

Konečně známý malý rituál krásy: plátky okurky přímo z lednice dokážou zklidnit zarudlou pokožku a otoky kolem očí. Tato aplikace, prováděná každé dva dny, je zázračná ve výrazné redukci tmavých kruhů a váčků pod očima.