Odstranění nepříjemných pachů z ručníků je základem hygieny. A z dobrého důvodu je používáme každý den. Naučte se je čistit pomocí těchto účinných a úsporných tipů!

Proč ručníky zapáchají?

Umístění ručníků do skříně, když jsou ještě vlhké, může způsobit nepříjemný zápach. Ty se mohou objevit, když byly ponechány v pračce příliš dlouho.

Jak se zbavit zápachu z ručníků?

Pro boj proti zápachu ručníků jsou ideálními produkty ocet, čpavek a bělidlo. Dezinfikují vaše ručníky do hloubky odstraněním bakterií a plísní.

páchnoucí ručník

Zápach z ručníků – Zdroj: spm

3 produkty pro odstranění nepříjemných pachů z ručníků

Amoniak

Při ručním mytí budete muset používat rukavice, abyste se chránili, protože tento výrobek může poškodit vaše ruce.

Zde je návod

Začněte nalitím vody do kbelíku. Poté přidejte víčko kapalného čpavku a promíchejte. Vložte ručníky do tohoto přípravku a nechte působit 30 minut. Stačí je opláchnout a položit na sluníčko, dokud úplně neuschnou.

špinavý ručník

Špinavý ručník – Zdroj: spm

bílý ocet

Pokud chcete ručníky prát ručně, budete muset začít ohříváním vody, dokud nebude vlažná, než ji nasypete do kbelíku. Přidejte 2 šálky bílého octa a v této směsi namočte ručníky až na hodinu. Stačí je umýt tekutým pracím prostředkem a pověsit!

Bělidlo

 Na bílé ručníky můžete použít  bělidlo .

Doporučujeme také, abyste si přečetli štítek vašich ručníků, abyste zjistili, zda jsou pro tento produkt vhodné. Pokud není zadáno, můžete zkusit výše uvedené metody.

Nalijte velké množství studené vody do kbelíku a přidejte bělidlo v hodnotě čepice.

Poté ručníky namočte uvnitř na 20 minut.

Nakonec je vyždímejte a znovu vyperte.

Pamatujte, že tento produkt může způsobit poškození pokožky, proto se doporučují rukavice.

Nyní, když znáte ty nejlepší triky, jak odstranit nepříjemný zápach z ručníku, osvojte si je a zbavte se těchto nepříjemných pachů!