Časté používání pračky může někdy způsobit poruchy a uvolňovat nepříjemné pachy. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit jeho poruchu. Jedním z velkých viníků není nikdo jiný než vápenec, který rychle znehodnocuje součásti pračky!

Věděli jste, že existuje mnoho metod a přírodních prostředků, které překonávají tento prokletý vápenec?

citronová sůl

Sůl – Zdroj: spm

Vyčistěte pračku solí

Sůl je velmi šetřící prostředek, který může velmi pomoci při domácích pracích.  Absorbuje vlhkost a přirozeně redukuje vodní kámen.

Chcete-li to provést, jednou za dva měsíce proveďte prázdné mytí a vložte do koše 1 kilogram hrubé soli. Proveďte mytí při vysoké teplotě, aby se rozpustil.

Tento domácí produkt pro domácnost výrazně sníží obsah vápna ve vodě.

Vyčistěte pračku kyselinou citronovou

Kyselina citronová, složená z citrusových plodů, zaujímá místo volby pro čištění pračky a hodí se k různým účelům.

Může působit zejména jako přírodní změkčovač, když do přihrádky vložíte několik polévkových lžic nebo jej zředíte trochou vody.

Jeho hlavní charakteristikou zůstává jeho protivápencová síla. Kyselina citronová, stejně dobrá pro údržbu pračky i myčky, umožňuje sanitaci a odvápnění pračky přirozeným a ekologickým způsobem.

Jak používat: Vezměte 250 gramů a rozpusťte v 1 litru vody. Roztok můžete nalít přímo do bubnu nebo namočit ručník a spustit vakuové praní.

Naplňte malou lahvičku kyselinou citronovou a propíchněte uzávěr nádobky tak, aby se tekutina uvolňovala postupně.

Nakonec vyperte na vysokou teplotu, aby se vápenec úplně rozpustil.

bílý ocet - 1

Bílý ocet – Zdroj: spm

Vyčistěte pračku octem

Alternativou kyseliny citronové je bílý ocet. Má odmašťovací vlastnosti, působí proti usazování vodního kamene a deodorizuje. Navíc účinně odstraňuje nepříjemné pachy z pračky a účinně ji dezinfikuje.

Jedná se o starý babský lék na účinnou dezinfekci pračky. Doporučuje se použít  litrovou láhev bílého octa, která se nalije přímo do bubnu nebo dokonce do nádržky na prací prostředek v pračce.

pečicí stroj

Jedlá soda – Zdroj: spm

Čištění pračky od jedlé sody

Jedlá soda má mnoho vlastností, díky kterým je užitečná pro všechny domácí úkoly . Má antiseptické a deodorační vlastnosti. Není proto náhoda, že se tolik používá, protože je opravdu impozantní pro pohlcování nepříjemných pachů, dezinfekci obuvi, koberců a mnoho dalšího!

Můžete dokonce používat jedlou sodu na denní bázi, abyste zabránili a ochránili se před vodním kamenem v pračce.

A je to velmi jednoduché: stačí dát lžičku do přihrádky na prací prostředek pro každé praní. Nejen, že vám tato podomácku vyrobená metoda pomůže zbavit se nepříjemných pachů, ale také ochráníte pračku před usazováním vodního kamene!

POZN.: připomínáme, že v případě funkční závady nebo poškozených součástí je vždy důležité konzultovat jednání s odborníkem.