Plíseň v koupelně nikdo nesnese. Tato tmavá vrstva, která se tvoří všude v domě, na stropech, rozích, spárách nebo dokonce na dlaždicích.

Když se uvolní spóry plísní, mohou způsobit velmi nepříjemné alergie. Proto je velmi důležité zabránit jejich přítomnosti v domě.

Plíseň je houba, která se snadno množí na vlhkých, špatně větraných místech, kde je málo světla. Stejně jako v koupelně zejména v nejvlhkější části domu. Pokud ji důkladně nečistíme a často nevysušujeme, plíseň se objeví všude.

Zde jsou některé domácí prostředky, jak se účinně zbavit plísní v koupelně.

koupelnová plíseň

Skvrny od plísní v koupelně – Zdroj: spm

Není třeba vynakládat zbytečné výdaje. Možná jste to nevěděli, ale mnoho produktů, které pravidelně používáte při vaření, je úžasných v odstraňování plísní.

Bílý ocet, jedlá soda a horká voda

Tato trojka je neomylná proti plísním. V láhvi smíchejte jeden litr horké vody, tři litry bílého octa a dvě lžíce jedlé sody. Třepejte, dokud se ingredience dobře nepromíchají. Poté aplikujte tuto směs přímo na místa plísně. Pokud chcete, aby byla tato směs ještě silnější, můžete přidat i pár kapek citronu .

Pomocí zubního kartáčku začněte drhnout místa plísně. Jakmile všechny pruhy zmizí, opláchněte teplou vodou a osušte, aby nezůstaly zbytky vlhkosti.

Peroxid vodíku a jedlá soda

Tento prostředek se na odstranění plísní v koupelnách  opravdu osvědčil  . Stačí smíchat půl hrnku peroxidu vodíku, dvě lžíce jedlé sody, sklenici vody a saponát. Směs naneste na skvrny od formy a pomocí štětce je odstraňte.

úklid koupelny

Čištění koupelny – Zdroj: spm

bílý ocet

Můžete také nalít trochu bílého octa do rozprašovače a nastříkat na skvrny od plísně. Nechte hodinu působit, poté vydrhněte zubním kartáčkem. Díky svým kyselým vlastnostem je ocet skutečným šampionem v odstraňování plísní z koupelen a dalších oblastí domova.
Povrchy osušte teplou vodou a hadříkem.

koupelna vyčištěna

Koupelna vyčištěna – Zdroj: spm

olej z čajovníku

Méně o něm přemýšlíme, ale tea tree olej je známý i svým radikálním působením proti plísním v koupelnách. Stačí smíchat 2 polévkové lžíce tea tree oleje a 2 šálky vody. Pomocí rozprašovače nastříkejte na skvrny od plísně. Pro rychlejší odstranění skvrny můžete použít kartáč.

peroxid vodíku

Zde je další produkt, který pravděpodobně máte doma a který by vám s tímto úkolem mohl pomoci. Jednoduše naneste peroxid vodíku na formu a vydrhněte kartáčem. Může být méně účinný než ostatní složky, ale jeho antimikrobiální síla může být velmi užitečná.