Pokud je pocení přirozený jev, mohou být za nepříjemný zápach zodpovědné bakterie. Zde je návod, jak si vyrobit domácí přírodní deodorant, který odstraní pachy z potu, osvěží a provoní nohy. Je to zdravá alternativa k potenciálně agresivním chemikáliím.

Nohy mohou vydávat nepříjemný zápach, který může být zodpovědný za nepohodlí. Je možné ho eliminovat výrobou domácího deodorantu, který je jemně provoní. Vyžaduje po ruce ingredience, které tento problém překonají.

Jak si vyrobit domácí deodorant, který provoní a osvěží nohy?

V horkém počasí může nadměrné pocení nohou a tření od ponožek způsobit nepříjemný zápach . Tento domácí deodorant je jedním z nejúčinnějších prostředků v boji proti bakteriím, které jsou za ně odpovědné. Jednoduše si ho můžete vyrobit doma s voňavými přísadami, které hloubkově dezinfikují vaše nohy.

Bojujte proti pocení nohou

Boj proti pocení nohou – Zdroj: spm

Jaké přísady by měly být použity k výrobě deodorantu na nohy?

Tento produkt s esenciálními oleji je impozantní v boji proti bakteriím odpovědným za nepříjemný zápach. Jemně provoní vaše nohy svou úžasně svěží vůní.

K tomu budete muset přinést:

– 90 mililitrů destilované vody
– 50 ml lihu 90 stupňů
– 10 kapek mátového esenciálního oleje
– 10 kapek esenciálního oleje levandule a tymiánu.

Velmi účinná látka v boji proti zápachu

Velmi účinná látka v boji proti zápachu – Zdroj: spm

Při výrobě tohoto deodorantu nemůže být nic jednoduššího. Destilovanou vodu, alkohol a kapky esenciálního oleje nalijte do nádoby a promíchejte. Přeneste tento silný přípravek proti nepříjemným pachům v lahvičce vybavené rozprašovačem . Stačí jej nanést na nohy, které jste si předem opláchli čistou vodou.

Ponožka

Ponožka – Zdroj: spm

Další účinný lék na zápach nohou

Pokud je tento deodorant na nohy ideální, je to proto , že parfémuje a zároveň hydratuje pokožku . Doporučuje se aplikovat na pokožku před spaním. K jeho přípravě budete potřebovat:

– 80 ml alkoholu,
– 10 kapek mátového esenciálního oleje
– 6 gramů kokosového oleje
– 40 gramů bambuckého másla
– 6 kapek vitamínu E
– 18 gramů kukuřičného škrobu
– 2 lžíce jedlé sody, účinná antibakteriální přísada.

Ingredience pro boj proti nepříjemným pachům

Ingredience pro boj se špatnými pachy – Zdroj: spm

Chcete-li mít tento přírodní lék k dispozici, smíchejte mátový esenciální olej s alkoholem. Současně rozpusťte kokosový olej a bambucké máslo v dvojitém kotli, abyste získali tekutinu, která hydratuje vaše nohy. Přidejte kukuřičný škrob a vitamín E, vynikající zdroj antioxidantů, a jedlou sodu. Náprava je připravena k použití! Deodorant do podpaží si můžete vyrobit i doma. ak aplikovat toto ošetření na nohy?

Budete muset začít opláchnutím nohou čistou vodou. Poté je několik minut masírujte tímto domácím krémem, který je dezinfikuje. Budou jemně voňavé a hydratované!

Koupel nohou 4

Koupel nohou – Zdroj: spm

Proč tento domácí deodorant na nohy funguje?

Pokud tento účinný lék funguje, je to díky kombinaci jedlé sody,  základního kosmetického prostředku , a kukuřičného škrobu. První složkou je přírodní deodorant díky své schopnosti regulovat pH, zodpovědné za nepříjemné pachy. Bojuje také proti plísním, které je mohou způsobit. Druhá složka absorbuje vlhkost způsobenou pocením. Nohy tak již netvoří povrch kůže, který by napomáhal rozvoji bakterií . Kouzelné duo, které hloubkově čistí pleť.

Lék na pocení

Přípravek proti pocení – Zdroj: spm

Jedna věc je jistá, v boji proti těmto nepříjemným pachům nohou je tato léčba esenciálními oleji impozantní!