Kapilární vzlínání, špatná izolace, úniky vody, kondenzace vodní páry nebo dokonce domácí činnosti mohou způsobit nadměrnou vlhkost v domě. K měření úrovně vlhkosti okolního vzduchu (hygrometrie) v domácnosti se používá zařízení zvané vlhkoměr. Když je tato frekvence vysoká, může poškodit váš domov nebo způsobit dýchací potíže. K čištění vzduchu v místnosti je těchto 10 rostlin účinných a pomáhají absorbovat vlhkost v domě.

Nadměrná vlhkost v domě ovlivňuje kvalitu vzduchu, který obyvatelé denně dýchají. U některých se tak mohou rozvinout alergie, astma nebo jiné poruchy postihující dýchací cesty. Kromě toho může vlhkost způsobit kondenzaci, poškození instalací, odlepení tapet,  výskyt plísní a hub na stěnách a stropech.

Těmito 10 rostlinami je možné bojovat proti vlhkosti

  1. Anglický břečťan
anglický břečťan

Anglický břečťan bojuje s vlhkostí – Zdroj: spm

Anglický břečťan je oblíbená liána, která se snadno pěstuje. Pomáhá čistit okolní vzduch a bojovat proti znečištění a nadměrné vlhkosti v domě. Velmi účinný, musí být umístěn ve vlhkých místnostech domu.

  1. Pavoučí rostlina
pavoučí rostlina

Pavoučí rostlina je odvlhčovací rostlina – Zdroj: spm

Pavoučí rostlina, nazývaná také areková palma, nabízí dotek zeleně vašemu životnímu prostoru. Tato protivlhkostní rostlina navíc odstraňuje znečišťující částice a pomáhá regulovat úroveň vlhkosti v domě.

  1. Boston Fern
bostonská kapradina

Bostonská kapradina absorbuje vlhkost – Zdroj: spm

Bostonská kapradina je krásná tropická rostlina, která k optimálnímu růstu potřebuje vlhkou půdu. Tato stálezelená trvalka patří mezi rostliny, které absorbují vlhkost v domě a zabraňují vzniku plísní a mlžení oken.

  1. Mírová lilie
lyspace

Dekorativní rostlina pro snížení vlhkosti – Zdroj: spm

Mírová lilie, které se také přezdívá „měsíčník“ nebo Spathiphyllum , nenáročná na pěstování, ozdravuje  vzduch a bojuje se stopami vlhkosti v domě.

  1. vzdušný karafiát
karafiát vzduchu

Tato rostlina čistí okolní vzduch – Zdroj: spm

Karafiát vzduchu je krásná rostlina, která pomáhá snižovat vlhkost v domě a bojovat proti  nepříjemným pachům, které se mohou šířit kvůli plísním .

  1. Orchidej
orchidej

Orchidej zabraňuje nadměrné vlhkosti – Zdroj: spm

Orchidej, ceněná pro svou příjemnou vůni a bílé, nafialovělé nebo fialové květy, má kořeny, které zachycují okolní vlhkost a čistí vzduch. Tato krásná rostlina by měla být umístěna ve světlé místnosti, ale mimo přímé sluneční světlo.

  1. Calathea
calathea

Účinná pokojová rostlina ke zmírnění vlhkosti – Zdroj: spm

Calathea je tropická rostlina, která roste v horkých zemích. Ideální pro nalezení zdravého domova, tato rostlina absorbuje vlhkost a eliminuje atmosférické znečišťující látky.

  1. Máta
máta1

Aromatická rostlina, která příjemně voní – Zdroj: spm

Tato aromatická rostlina je velmi účinná v boji proti vlhkosti. Můžete jej umístit do kuchyně, koupelny a dalších vlhkých místností v domě.

  1. Bambusová palma
bambusová palma

Zařízení pro odstraňování znečištění – Zdroj: spm

Bambusová palma je rostlina, která do vašeho domova přináší tropický nádech. Tato krásná palma se zelenými listy dokáže odvlhčit   místnosti vašeho domova a těžit ze zdravého a příjemného klimatu.

  1. Gerbara
Gerbara

Krásná barevná rostlina – Zdroj: spm

Gerbara zobrazuje barevné květiny a vydává příjemnou vůni v domě. Tato rostlina dokáže čistit okolní vzduch, vytlačovat toxiny a bojovat proti nadměrné vlhkosti v domácnosti.

Nyní víte, které pokojové rostliny doma mít, aby bojovaly proti vlhkosti a absorbovaly ji svými listy.