Příjemně provoněná koupelna přispívá k rodinné pohodě. V tomto článku se s vámi podělíme o všechny dobré tipy pro provonění této místnosti bez použití komerčních osvěžovačů vzduchu.

Mnoho lidí chce mít koupelnu, která voní, po komerčních osvěžovačích vzduchu. Přestože jsou účinné, jsou obecně namočené v chemikáliích, které jsou zdraví škodlivé. Proto vám doporučujeme, abyste se místo toho obrátili na  přirozené a jednoduché tipy, jak osvěžit vaši koupelnu.

koupelna-1

Koupelna – Zdroj: spm

10 nápadů, jak udržet vaši koupelnu příjemně provoněnou bez použití osvěžovačů vzduchu

  1. Ručníky by měly být suché

Koupelna je obzvláště vlhká místnost, jedním z prvních reflexů, které musíte mít, když dokončíte čištění ručníků, je  okamžitě je vysušit na slunci. Když zůstanou vlhké, mohou vydávat nepříjemný zápach, který se šíří v koupelně. Také je raději často perte a po vysušení zavěste.

  1. Citron pro provonění koupelny

Nejen, že kyselina citronová v citronu pomáhá neutralizovat nepříjemné pachy, ale je také skvělým přírodním čisticím prostředkem. Chcete-li využít jeho vlastností a užít si jeho štiplavou vůni, otřete  prvky koupelny půlkou citronu  poté, co jste je předtím vyčistili domácím mycím prostředkem.

  1. Esenciální oleje pro provonění koupelny

Nejlepší způsob, jak použít aromatický olej, je namočit ho do vaty a  umístit do strategických oblastí místnosti.  Můžete jej umístit na dno odpadkového koše nebo do role toaletního papíru nebo dózy na zubní kartáček. Samozřejmě můžete použít kapky esenciálního oleje dle vlastního výběru jako levandule, eukalyptus, hřebíček, tymián, máta nebo třeba skořice.

  1. Voda, aviváž a jedlá soda pro dezinfekci koupelny
dezinfekční sprej

Sanitizační sprej – Zdroj: spm

Vzhledem k tomu, že ručníky  jsou často vystaveny nepříjemným pachům  a nečistotám z pokožky, je nejlepší je postříkat směsí jedlé sody, aviváže a vody. Směs, která se skvěle hodí i na úklid koupelny.

  1. Jedlá soda jako koupelnový deodorant

 Velmi účinný deodorant , jedlá soda působí také jako čistič proti nejodolnějším skvrnám. V kombinaci s vroucí vodou skutečně nezanechá žádnou úlevu vůči skvrnám z tvrdé vody nebo vodnímu kameni, které jsou uloženy v různých prvcích místnosti Směs necháme působit, aby měla co nejlepší účinek.

  1. Voňavá toaletní štětka v koupelně

Nezanedbávejte ani údržbu toaletní štětky. S  pár kapkami esenciálních olejů na tomto nářadí si koupelnu jen zpříjemníte. Udělejte to hned po úklidu a poté, co jste jej důkladně vyčistili a vydezinfikovali.

  1. Aromatická mýdla pro provonění koupelny

Pokud si chcete užít pokoj s příjemnou vůní, je zajímavé využít možnost vonných mýdel. Vyberte si  ty, které vám budou vyhovovat z hlediska vůně , zvláště pokud je plánujete vystavit například na dřez.

  1. Domácí mycí prostředek k nalití do nádržky záchodové mísy pro provonění koupelny

Osvěžení toalety může projít i velmi jednoduchým trikem, který spočívá v přidání malé dávky  mycího prostředku, který budete mít nejlépe připravený doma z ekologických surovin. Jakmile spláchnete toaletu k opláchnutí, okamžitě budete mít ve vzduchu příjemnou vůni.

  1. Domácí osvěžovače vzduchu pro provonění koupelny
deodorant

Domácí osvěžovač a osvěžovač vzduchu – Zdroj: spm

Opět nepotřebujete chemické osvěžovače vzduchu ani vonné svíčky. Můžete si vyrobit svůj vlastní domácí dezinfekční prostředek  , který je ekologický, praktický a především levný . Stačí skleněná láhev, voda, tyčinky, esenciální oleje dle vlastního výběru, trochu alkoholu a můžete vyrazit.

  1. větrání koupelny

Ve srovnání se všemi myšlenkami, které jsme právě zmínili, by mělo být větrání místnosti reflex. A z dobrého důvodu,  otevřením oken každý den na 10 až 15 minut bude v koupelně cirkulovat vzduch a bude možné odstranit nepříjemné pachy.

To vše jsou triky, které můžete vyzkoušet v závislosti na tom, kolik máte času. Neváhejte  také vyzkoušet další tipy na provonění celého domu.