Ubíhající roky jsou pro naši pleť často to pravé. Na obličeji se nám usazují vrásky a jemné linky, které začínají postupně ochabovat. Některé přírodní produkty slouží nejen k prevenci předčasného stárnutí pleti, ale také k redukci mimických vrásek. Objevte těchto 5 esenciálních olejů pro odstranění vrásek a jemných linek.

Pleť potřebuje péči, aby si zachovala mladistvost a jas. Některé esenciální oleje jsou účinné v prevenci stárnutí pokožky  a snižují výskyt vrásek.

Jakých je 5 esenciálních olejů pro odstranění vrásek a jemných linek?

  1. Citronový esenciální olej pro odstranění vrásek
citronový esenciální olej

Citronová silice – Zdroj: spm

Citronový esenciální olej chrání pokožku před vnějšími agresemi díky obsahu vitamínu C, který je antioxidačním vitamínem. Vitamin C také podporuje  tvorbu kolagenu. Navíc je tento vitamín součástí přípravků proti stárnutí, jako jsou séra. Podle studie  publikované National Library of Medicine má citronový esenciální olej antioxidační vlastnosti, které pomáhají  inhibovat oxidační stres  a snižují poškození kůže způsobené volnými radikály.

Dvě kapky citronového esenciálního oleje můžete přidat do svého hydratačního nočního krému, který si nanesete na obličej večer před spaním.

  1. Esenciální olej z růžového dřeva pro boj s vráskami
esenciální olej z růžového dřeva

Esenciální olej z růžového dřeva – Zdroj: spm

Esenciální olej z růžového dřeva je regenerátor, který se používá jako aktivní složka proti stárnutí. Pomáhá redukovat jemné linky a vrásky a zlepšuje pleť, zejména  díky svým adstringentním a protivráskovým vlastnostem.  Je proto ideální  pro zralou a unavenou pleť.

Abyste využili předností tohoto oleje, smíchejte v dlani 4 kapky šípkového rostlinného oleje s 1 kapkou esenciálního oleje z růžového dřeva a krouživými pohyby masírujte obličej. Tuto operaci opakujte  každý večer po dobu 3 týdnů.  Všimněte si, že šípkový rostlinný olej je také známý tím, že zabraňuje stárnutí pleti, snižuje výskyt vrásek a  dodává pleti tonus.

  1. Levandulový esenciální olej proti vráskám
levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej – Zdroj: spm

Levandulový esenciální olej chrání pokožku před volnými radikály a oddaluje vznik vrásek díky svým antioxidantům a regeneračním vlastnostem. K tomu smíchejte pár kapek levandulového esenciálního oleje s kokosovým olejem a naneste směs na obličej. Kokosový olej vyživí vaši pokožku a podpoří její elasticitu  díky obsahu mastných kyselin. 

  1. Kadidlový esenciální olej pro redukci vrásek
kadidlový esenciální olej

Kadidlový esenciální olej – Zdroj: spm

Esenciální olej z kadidla, původem z Indie a Středního východu, je adstringentní. Stahuje póry, zpevňuje pokožku a redukuje výskyt vrásek. K tomu smíchejte 7 kapek kadidlového esenciálního oleje s 30 ml nosného oleje a masírujte si obličej. Esenciální olej můžete naředit v hroznovém oleji nebo mandlovém oleji, které mají  díky obsahu vitamínu E vyživující a omlazující vlastnosti .

  1. Rozmarýnový esenciální olej pro odstranění vrásek
rozmarýnový esenciální olej

Rozmarýnový esenciální olej – Zdroj: spm

Antioxidační a antimikrobiální, rozmarýnový esenciální olej neutralizuje volné radikály zodpovědné za předčasné stárnutí pleti. Díky svému tonizačnímu působení také pomáhá zpevňovat pokožku  a zabraňuje jejímu ochabování. Chcete-li jej použít, zřeďte jej rostlinným olejem, jako je jojobový olej nebo avokádový olej.

Jaká opatření je třeba učinit před použitím esenciálních olejů k odstranění jemných linek a vrásek?

Esenciální olej by se nikdy neměl používat samostatně. Vždy jej musíte  naředit v rostlinném oleji  , který bude fungovat jako nosný olej. Pokud máte aknózní mastnou pleť,  vyhněte se používání komedogenních rostlinných olejů,  tedy olejů, které ucpávají póry pleti a podporují vznik komedonů.

Před použitím esenciálního oleje  proveďte náplasťový test  , abyste zjistili, zda vybraný olej nemůže způsobit alergii. Za tímto účelem naneste esenciální olej na malou oblast pokožky, například na ohyb lokte, a počkejte 24 hodin, abyste viděli, zda se u vás neobjeví alergická reakce.

Díky těmto esenciálním olejům odstraníte vrásky z obličeje a  znovu získáte mladistvost své pleti.