Myčka nádobí je jedním z našich nejlepších spojenců v domácnosti. Šetří nám to čas na bezvadný výsledek bez námahy, ušetřený čas, který můžeme věnovat příjemnějším úkolům. Pro efektivní výsledek je ale důležité dbát na to, abyste jej používali správným způsobem, abyste nemuseli znovu čistit ručním žehlením.

Zde je několik tipů, jak zajistit, aby fungovaly co nejlépe:

Nepřetěžujte myčku

Přetěžování myčky není dobrý nápad .  I když se snažíme šetřit čas a energii, pokud vložíme více věcí, než je spotřebič schopen zvládnout, výsledkem bude nedostatečně čisté nádobí, které může vyžadovat aktivaci nového programu nebo ruční mytí.

nádobí do myčky

Myčka nádobí – Zdroj: spm

Umístěte nádobí správným směrem

Podnosy do myčky jsou určeny k umístění nádobí specifickým způsobem. Pokud je naskládáte náhodně nebo je překryjete, nemusíte je správně vyčistit. Obecně platí, že menší nebo jemné nádobí se umisťuje nahoře a větší nádobí dole.

· Používejte správný prací prostředek a správný program

Aby bylo nádobí čisté, je nutné zvolit správný program a správné množství mycího prostředku v závislosti na míře znečištění nádobí. Nedostatečné nebo nadměrné používání bude opět kontraproduktivní.

Zkontrolujte filtr

Při používání se může filtr ucpat a ucpat odtok. Aby k tomu nedocházelo, je nutné jej pravidelně kontrolovat a čistit. Je také vhodné vyčistit vodní kámen a mastnotu, která se může hromadit uvnitř spotřebiče.

vyjměte nádobí z myčky

Vyjmutí nádobí z myčky – Zdroj: spm

· Sušte díly rukou

Pokud myčka funguje správně, sušení rukou by nemělo být nutné. Zařízení již obsahuje automatické sušení. Na konci programu mohou zůstat stopy vody, ale v tomto případě je lepší je osušit ručně.