Účelem zubní pasty není pouze odstranit zápach z úst, vybělit naše zuby a zlepšit jejich zdraví. Má skutečně celou řadu domácích použití, která bychom všichni měli užitek znát a především si je osvojit. Zde jsou překvapivě praktické techniky, které ukazují, že toto must have těsto má na své mašli více než jeden provázek.

Všechny tipy v tomto článku nemají nic společného s vaším zubním zdravím. Kromě toho, že rozzáří váš úsměv,  může mít zubní pasta různé využití  . Zde je ne méně než 7 věcí, které s tím můžete dělat.

zubní pasta

Zubní pasta – Zdroj: spm

7 alternativních použití zubní pasty

  1. Zubní pasta čistí gumové podrážky
čištění gumové podrážky

Čištění gumové podrážky – Zdroj: spm

Bílé podrážky tenisek mají tendenci se velmi rychle ušpinit. Chcete-li vybělit jejich pryžový materiál zubní pastou, naneste trochu na zubní kartáček a poté jej otřete  o strany podrážky . Poté všechny nečistoty odstraňte vlhkým hadříkem.

  1. Zubní pasta rozjasní nehty odbarvené lakem

Kousek vaší bělící zubní pasty může být více než dostatečný k zesvětlení nehtů  zabarvených lakem. Chcete-li to provést, naneste zubní pastu na nehty a poté je jemně kartáčujte kartáčkem na nehty. Poté odstraňte zubní pastu opláchnutím. Opakujte operaci  až do úplného obnovení přirozené barvy vašich nehtů.

  1. Zubní pasta může vyplnit otvory po nehtech

Většina domácích kutilů z nás lituje dírek po hřebících. Tyto otvory, které lze odsoudit specifickým produktem, mastichou,  lze vyplnit zubní pastou  , která je levnější. Zajímavá alternativa, se kterou můžete plochu dotřít nátěrem.

  1. Zubní pasta dokáže vyčistit diamantový prsten
čištění diamantových prstenů

Vyčistěte diamantový prsten – Zdroj: spm

I když se vám to může zdát překvapivé, můžete svůj diamantový prsten skutečně rozzářit mrknutím zubní pasty. Chcete-li to provést,  naneste trochu na použitý zubní kartáček a poté kroužek jemně třete, dokud nebude vypadat jako nový.

  1. Zubní pasta by mohla vymazat permanentní značku

Chcete-li odstranit stopu permanentního fixu, naneste trochu zubní pasty  na vlhký hadřík  a poté ji otřete o danou oblast. Poté hadřík opláchnete a odstraníte zubní pastu.

  1. Zubní pasta zabraňuje zamlžování brýlí

Tváří v tvář mlze, která se tvoří ve skle brýlí, znají plavci  neomylnou techniku, jak tomu zabránit . A tím není nikdo jiný než zubní pasta. Abyste ochránili své brýle před zamlžením, stačí je otřít hadříkem napuštěným tímto přípravkem.

  1. Zubní pasta odstraňuje šmouhy ze skla

Zrcadla, okna, obrazovky smartphonů a brýle jsou všechno předměty, jejichž sklo se pravděpodobně poškrábe opotřebením nebo nesprávným zacházením. I zde může jednoduché nanesení zubní pasty  zabránit vzniku těchto stop a zároveň je rozzářit.

Tyto tipy ukazují, že zubní pasta má v rukávu více než jeden trik. Jeho první role by samozřejmě neměla být opomenuta. Když už jsme u toho, můžete si vyrobit vlastní  domácí zubní pastu k bělení zubů, léčbě kazů a onemocnění dásní.