Mezi četnými kulinářskými přípravami a časem stráveným v kuchyni se nečistoty velmi rychle hromadí na obkladech stěn a na podlaze. Naštěstí je možné vrátit lesk tomuto kousku pomocí velmi účinného čističe.

Následující směs vyžaduje jen  dvě minuty přípravy  a navíc jen minimum surovin, které pravděpodobně máte doma.

vzorované dlaždice

Vzorované dlaždice – Zdroj: spm

Neomylná směs, která rozzáří kuchyňské obklady

Co budete potřebovat:

  • Kbelík
  • 1 litr vody
  • Dvě polévkové lžíce tekutého marseillského mýdla nebo černého mýdla  nebo prostředku na mytí nádobí
  • 1 polévková lžíce peroxidu vodíku

Smíchejte ingredience v kbelíku s vodou a dobře promíchejte a poté do roztoku namočte houbu nebo hadřík z mikrovlákna. Jemně hadříkem otřete dlaždice  a poté nechte působit několik minut nebo dokonce 1 hodinu.  Poté dlaždice opláchněte vlhkým hadříkem, nechte uschnout a budete mít jiskřivě čisté dlaždice.

Další tipy a triky na čištění, aby se obklady v kuchyni leskly

Použití vysoce odolného čisticího hadříku nebo drátěnky pomůže vyčistit dlaždice efektivněji. To však platí pro dlaždice, jako je keramika nebo porcelán. Pro texturované dlaždice nebo dlaždice s tištěnými vzory  je nejlepší použít měkký hadřík  , abyste neriskovali poškození dlaždic.

stírání dlaždic

Vytírání dlaždic – Zdroj: spm

– Čištění kuchyňských obkladů

Horká mýdlová voda může být více než dostačující k čištění vašich dlaždic, pokud nejsou příliš špinavé. Pokud naopak ano a zdobí je odolné skvrny, můžete čistič smíchat s bílým octem  , aby se povrchy odmastil. Po odstranění nečistot a odolných skvrn  by měl být přebytečný čistič odstraněn  , aby vaše úsilí při čištění nepřišlo nazmar. Chcete-li to provést, jednoduše namočte čistý hadřík do teplé vody a otřete jej o dlaždice. Nakonec přejdete k sušení setřením čistým hadříkem.

– Čištění dlažby v kuchyni

Dlaždice jsou více vystaveny nečistotám z častých cest do kuchyně a rozlití jídla. Zde je návod, jak je udržovat a udržovat lesklé: Před čištěním podlahu nejprve vysajte, abyste se zbavili přebytečných nečistot, nečistot nebo drobků. To usnadní čištění . Poté použijte kbelík naplněný vlažnou vodou a vaším domácím čističem a vytřete podlahu. Zbývá jen nechat podlahu vyschnout. V případě potřeby proces opakujte.

čištění podlahových dlaždic

Čištění podlahových dlaždic – Zdroj: spm

 – Čištění spár mezi dlaždicemi

Spáry na dlaždice snadno zachycují nečistoty a mastnotu a o to důležitější je jejich čištění, protože kazí vzhled dlaždic, i když jsou čisté. Pokud jde o jejich čištění, jedním z nejjednodušších způsobů, jak se s nimi vypořádat, je využití  abrazivní síly jedlé sody.

Smíchejte jedlou sodu s teplou vodou, abyste vytvořili pastu,  a touto směsí potřete zubní kartáček . Coulis přímo vetřete a poté nechte pastu 30 minut odpočívat, než ji opláchnete. Strihací efekt tohoto tipu můžete znásobit i přidáním půl sklenice citronové šťávy.

Kromě toho  může být zředěný bílý ocet také velmi účinný  při odstraňování spár mezi dlaždicemi. K tomu stačí nalít dvě polévkové lžíce octa do ½ litru vody, ponořit do ní zubní kartáček a takto kulisu potřít.

Pravidelná údržba dlaždic

Pokud chcete, aby dlaždice zůstaly bezchybné, nejviditelnějším a nejdoporučovanějším reflexem bude držet  se pravidelného rytmu čištění . Zde je několik tipů na údržbu:

  • Nenechávejte na podlaze zbytky jídla jako drobky a jiné nečistoty. Za tímto účelem p docela pravidelně vysavač.  
  • Předcházejte skvrnám čištěním rozlitých látek, jakmile k nim dojde
  • Pravidelně dlaždice otírejte. K zamezení usazování nečistot stačí rychlé otření papírovou utěrkou.

Dodržováním těchto tipů a metod čištění bude čištění dlaždic mnohem jednodušší a méně vyčerpávající. Totéž platí pro koupelnu, kde můžete stejně efektivně  odvápnit dlaždice a vyčistit zbytky mýdla, které na ní ulpívají.