Pokud patříte k lidem, kteří neradi žehlí prádlo a ze všech domácích prací máte nejmíň, tyto tipy jsou pro vás.

košile

Zmačkané oblečení – Zdroj: spm

Mnoho lidí raději nosí  pomačkané oblečení , než aby si dávali (nebo plýtvali!) čas na žehlení. Můžete být také jedním z těch, kteří cestovali bez svého železa. Naštěstí pro vás máme ten správný každodenní trik, jak dát svému oblečení potřebný vzhled bez žehličky. Jak ? Udělejte si čas na správné pověšení oblečení.

Jak se vyhnout žehlení prádla?

Prvním zásadním krokem je ruční pomačkání oblečení vytaženého z pračky. To je klíčový moment, protože čím lépe budou rozložené, uvolněné, natažené, tím menší bude šance, že vyschnou a zmačkané.
Druhým krokem je  umístění zdroje tepla pro usnadnění žehlení  víceméně blízko oblečení. Pára skutečně pomůže vyhladit oděv. Můžete si například pověsit košili v koupelně při sprchování nebo si vysušit vlasy, abyste zmírnili vrásky.

pračka

Pračka – Zdroj: spm

Zde je 5 dalších technik pro žehlení bez železa

Vypařování. Umístěte prádlo na ramínko, postříkejte ho teplou vodou a nechte uschnout. Uvidíte, že záhyby zmizí.
Sprcha. Využijte horké vodní páry k zavěšení vašeho denního outfitu na ramínko a vyhlaďte ho jako mávnutím kouzelného proutku.
Vlhký ručník. Pomačkaný oděv lze vyhladit, pokud jej „vyžehlíte“ vlhkou houbou položenou na oděvu.
Nad kastrolem. OK, trik vyžaduje trochu vysoké stropy, ale můžete si košili položit na hrnec s vroucí vodou a užít si vyhlazující účinky horké páry.
Ve fénu. Postříkejte vodou a osušte. Dávejte pozor, abyste se nepřiblížili ke špičce, abyste látku nespálili a použijte mírné teplo.

Trik (jeho) babičky: Mytí síťkou

Moje babička, která byla velmi šik, sbírala kašmírové kardigany. Dala mi pár s velmi dobrou radou: než kardigan vložíte do pračky, zabalte knoflíky do velmi těsné hliníkové fólie. Vesty perte velmi často, protože čím více je perete, tím jsou měkčí a krásnější. Perte je pouze ve studené nebo vlažné vodě, případně na 30°C. A především je především umístěte do síťky, jako u prádla