Chcete-li mít krásné rostliny, je důležité, aby listy byly krásné a lesklé. K tomu nepotřebujete žádné chemikálie, protože vám mohou pomoci přírodní triky. Tyto techniky vám poskytnou úžasné výsledky.

Pokud je nutné účinně vyčistit listy, na kterých se hromadí prach, proč jim nedodat přirozený lesk a lesk? Tyto techniky s přírodními produkty vám umožní odstranit nečistoty a zároveň přinést pěkný lesk!

Zahradnictví: Jak rozzářit vaše rostliny přírodními tipy?

Když přemýšlíme o péči o rostliny, často myslíme na zalévání. Pouze  péče o listy rostlin  je také nezbytná pro změnu v našem domě a na zahradě. Můžete jim vrátit lesk bez použití chemie. Můžete se rozloučit s prachem a najít lesklé a zdravé listy. Tato 4-kroková technika a tyto přirozené tipy jsou impozantní!

vodní rostlina

Zalévání pokojové rostliny – Zdroj: spm

1- Prvním krokem je zbavit se prachu

Pokud je tento návod k tomu, aby se listy vašich rostlin leskly, důmyslný, je to proto, že jim dodává lesk, aniž by je poškodil. Vyčistěte svou rostlinu vodou naplněnou rozprašovací lahví  nebo hadicí, pokud je ve vaší zahradě . Je důležité být jemný, abyste si nepoškodili povlečení. Poté jimi protřepejte tam a zpět, abyste odstranili přebytečnou vodu.

pokojové zelené rostliny

Pokojové zelené rostliny – Zdroj: spm

2- Druhý krok bude sloužit k ochraně vašich rostlin

Po umytí rostlin je nutné zabránit jejich poškození vodou. Suchým hadříkem z mikrovlákna  otřete listy, aby nezvadly . Tento zvyk je nutný k tomu, aby si je udrželi po dlouhou dobu nedotčené.

trvalka

Vytrvalá rostlina – Zdroj: spm

3- Toto gesto rozzáří vaše listí

Po opláchnutí a vysušení vašich rostlin je čas, aby se třpytily. Pokud jsou mastné a nahromadilo se v nich hodně nečistot, bude nutné smíchat vodu a mýdlo v nádobě a namočit hadřík do tohoto roztoku. Otřete s ním listí a získá zpět svůj původní lesk . K tomu všemu  tento tip bojuje proti škůdcům  , jako jsou škůdci ožívající listy. Pokud má vaše rostlina nažloutlé skvrny, budete muset použít úplně jiný trik, abyste je nepoškodili. Stačí jej potřít citronovou šťávou nebo pár kapkami bílého octa. Tyto složky jsou účinné odstraňovače vodního kamene, které nenapadají listy.

lesknoucí se rostlina

Velmi účinný prostředek pro lesk rostliny – Zdroj: spm

4- Poslední dotek dodá nový nádech jiskření

Aby listy uschly , umístěte květináče na poměrně světlé místo. Příliš slunný prostor může způsobit jejich zežloutnutí. Trochu vzduchu jim umožní odstranit zbytky vody. Pokud jste perfekcionisté a chcete svým listům dodat lesklý efekt, přidejte malou kapku minerálního oleje  , aby rostlina vypadala jako nová.

Další tipy, jak rozzářit vaše rostliny

Aby se vaše listy leskly, existují i ​​​​jiná gesta než aplikace mýdlové vody, citronové šťávy, bílého octa nebo dokonce minerálního oleje! Dvě další složky  tak budou působit jako přírodní lak pro vaše rostliny.

Lahodné

Trvalky – Zdroj: spm

– Zředěné mléko

Mléčný výrobek smíchaný s vodou vám pomůže získat lesklé, čisté listy. K tomu naplňte lahvičku s rozprašovačem do poloviny vodou, do které přidáte trochu mléka. Tato poslední složka obsahuje proteiny, které dodávají listům více zdraví. Jednou týdně nastříkejte a otřete.

– banánové slupky

Tato složka, která se používá k výrobě kompostu , je také impozantní pro obnovení lesku vašich zelených rostlin. Chcete-li toho využít, jednoduše jemně rozetřete vnitřní stranu slupky o listy a dodáte jim nebývalý lesk. Magie, že?