Teplo odrážející panely jsou speciální izolační hliníkové plechy, které jsou umístěny za radiátory a poskytují výrazné úspory energie. Tato tepelná izolace zabraňuje ztrátám tepla uvnitř stěny v kontaktu s radiátory a promítá ho dovnitř domu. Může vám ušetřit až 30 % na účtech.

Většina budov je již vybavena tepelnou izolací vyrobenou ve fázi výstavby, ale budovy postavené před několika desítkami let z ní netěží.

doma zima

Chlad doma – Zdroj: spm

Jak snížit tepelné ztráty?

Mnoho lidí je proto nuceno bydlet v nezateplených budovách, které nemohou ani zrekonstruovat, protože jsou nájemníci nebo kvůli finančním omezením, protože tepelný nátěr stojí několik tisíc eur.

Tyto konstrukce mají obrovské tepelné ztráty ven, což vede k výraznému nárůstu nákladů na vytápění v zimních měsících, zejména v těch nejchladnějších.

Hlavní příčinou tepelných ztrát, kromě netěsných oken a dveří, jsou radiátory často umístěné na venkovních stěnách, obvykle poblíž nebo pod okny. Díky tomuto uspořádání se velká část vyrobeného tepla odvádí ve zdech a uniká ven.

Existuje však účinný  a poměrně levný lék na tento problém: tepelné reflektorové panely.

Chladič

Radiátor – Zdroj: spm

Co jsou tepelné reflektorové panely, izolační desky, které se dají za radiátory?

Tepelně reflexní panely jsou povrchy, které odrážejí teplo. Jsou to desky z polyetylenu (termoplastická pryskyřice s vynikajícími izolačními vlastnostmi)  potažené hliníkem , ohnivzdorné a netoxické, které jsou umístěny za radiátory, brání horkému vzduchu a nedovolují mu rozptylovat se ve vnější stěně a rozptylovat jej na naopak, nasměrovat jej do interiéru domu.

Fungují i ​​při nízkých teplotách a zvyšují tepelnou účinnost vašich radiátorů o 10 %.

Jsou snadno dostupné v obchodech pro kutily, prodejcích stavebních potřeb, prodejcích kamen a některých nákupních centrech. Můžete si je také koupit online.