V průběhu let se vrásky kolem rtů stávají výraznějšími. Přestože se podepisují na vaší mimice, vašem vzteku nebo smíchu, tyto vrásky přivádějí do rozpaků a obtěžují. Jemné rýhy, které se usazují kolem okrajů rtů, odhalují vliv času na vaši tvář. Pokud chcete omladit tuto křehkou oblast svého obličeje, proč se neobrátit na přírodní produkty, které vašemu úsměvu dodají mladistvý vzhled!

Věk, znečištění, slunce nebo dokonce stres pokožce škodí. Kolagen a elastin kůže se zhoršují. Výsledek:  objevují se vrásky . Kontura rtů je křehká zóna jako kontura očí. Je neustále žádaný a je obzvláště výrazný. Na kosmetických pultech se to hemží drahou kosmetikou, která slibuje proměnu vaší pleti. Pokud jste ale příznivci přírodní péče, nabízíme v dosahu kuchyně protivráskové přísady pro redukci a vyblednutí vrásek kolem rtů.

Jaké přírodní produkty pro mladší kontury rtů?

Babiččiny léky dokážou zázraky a jsou prospěšné pro hydrataci a výživu i té nejzralejší pleti. S přírodními složkami můžete hýčkat pokožku kontur rtů a vyhlazovat ji pro zaručený mladistvý efekt.

– Banánová dužina pro zvlhčení kontur rtů

banány

Banánová dužina – Zdroj: spm

 Banánová dužina je přírodní ošetření proti stárnutí. A z dobrého důvodu je toto ovoce bohaté na draslík, vitamíny A, B, C a E, aminokyseliny a zinek. Banán také  obsahuje antioxidanty, které bojují proti vráskám a pomáhají vyrovnat pleť a jemně odlupovat pokožku.

Abyste mohli využít jeho předností, budete si muset připravit následující ingredience:

  • Dužnina zralého banánu
  • 1 lžička citronové šťávy

V misce smíchejte obě ingredience a naneste přípravek na konturu rtů. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Citron  obsahuje vitamín C, který pomáhá podporovat tvorbu kolagenu . Tuto masku nanášejte jednou nebo dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce, abyste pozorovali přesvědčivé výsledky kolem rtů.

– Extra panenský olivový olej pro výživu pokožky kolem rtů

extra panenský olivový olej

Olivový olej – Zdroj: spm

Olivový olej je díky obsahu antioxidantů, vitamínů A, D, E a Kdokonalým prostředkem v boji proti vráskám  a zpomaluje stárnutí pleti. Navíc pomáhá regenerovat kožní buňky a redukovat jizvy. Jeho obsah kyseliny olejové mu dává tu výhodu, že hluboce hydratuje a vyživuje pokožku a výrazně redukuje mimické vrásky a dokonce i vrásky kolem rtů.

Chcete-li jej použít, jednoduše ho naneste večer po očištění obličeje. Krouživými pohyby masírujte část kontury rtů, dokud se olej zcela nevstřebá. Opakováním tohoto ošetření 2 až 3krát týdně se oblast vašich rtů zlepší s méně vráskami.

– Přírodní jogurt pro redukci vrásek kontur rtů

Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, která pomáhá zpevnit pokožku. Pro informaci, řecký jogurt je oblíbený i v kosmetice k detoxikaci pokožky, zejména díky obsahu vitamínů skupiny B.

Pro přípravu proti vráskám  smíchejte lžíci bílého jogurtu s několika kapkami citronové šťávy. Naneste na kontury rtů a jemně vmasírujte. Nechte přípravek působit asi deset minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Při používání 3x týdně bude pokožka kolem rtů vypnutá a hladší.

krásná ústa

Krásná ústa – Zdroj: spm

Denně pečujte o konturu rtů

Je třeba mít na paměti, že zdravá a vyvážená strava začleněním potravin bohatých na vlákninu, vitamíny a minerály je nezbytná pro krásu pokožky a vlasů; Pro zaručený výsledek je proto třeba upřednostňovat ovoce a zeleninu. Kromě toho,  zůstat dobře hydratovaný tím, že vypijete alespoň 1,5 litru vody denně, je nezbytné pro udržení napjatosti a pružnosti pokožky .

Pokud se budete řídit těmito tipy, budou vaše rty hladší. Vaše ústa budou krásná, smyslná a získáte sebevědomí.