Koupelna je někdy sužována nepříjemnými pachy. Špatně větrané, pachy vlhkosti, potrubí, plísní nebo toalet rychle prostupují místnost a někdy se dostanou až do domu. Abychom se těmto nepříjemnostem vyhnuli, připravili jsme malý nevyčerpávající seznam jednoduchých tipů, jak během chvilky provonět místnost.

Následující tipy vám mohou pomoci snadno odstranit nepříjemné pachy v koupelně.

špatný zápach toalety

Zápach na záchodě – Zdroj: spm

Deodorizujte záchodovou mísu

Často jsou zdrojem nepříjemných pachů kvůli páchnoucím potrubím. K nápravě této pohromy nalijte do záchodu před spláchnutím trochu tekutého mýdla.

Funguje také bělidlo nebo vonná voda. Tento malý trik osvěží okolní vzduch.

Vyrobte si vlastní pachový sprej

Není nic lepšího, než deodorizovat toaletu sprejem s přirozeně vůní. Chcete-li to provést, smíchejte:

  • Lžíce čisticího alkoholu
  • 40 kapek esenciálního oleje (citron, rozmarýn, levandule…)
  • 80 ml vody a lahvičku s rozprašovačem Poté směs nastříkejte do misky. Ihned opláchněte a operaci opakujte.

Záchod několikrát spláchnout, aby se odstranily plyny. Toto řešení není šetrné k životnímu prostředí a mělo by být používáno pouze v nouzových situacích. Díky tomu zmizí, ne-li úplně, alespoň částečně, pro trochu svěžesti.

Použijte bílý ocet

Ocet sotva zředěný ve vodě dokáže dezinfikovat a zároveň absorbovat nepříjemné pachy. Před čištěním vodou postříkejte touto směsí podlahu, strop, stěny a záchodovou mísu.

zápasy

Zápas k odstranění nepříjemných pachů – Zdroj: spm

Zapálit sirku

Docela oblíbený lék, zapalte a pak uhaste zápalku poblíž misky. Vůně síry okamžitě skryje nepříjemné pachy. Pokud je toto řešení zdaleka nejjednodušší, jeho účinnost není dlouhodobá. Mějte proto vždy poblíž krabičku sirek, abyste rozptýlili nepříjemný zápach!

špatně páchnoucí jedlá soda a ocet

Jedlá soda a ocet proti zápachu – Zdroj: spm

Smíchejte ocet s jedlou sodou

Tento trik je impozantní a umožňuje trvale odstranit nepříjemné pachy v koupelně. Smíchejte ocet s jedlou sodou. Nastříkejte stěny a podlahu, nechte několik hodin v koupelně a opláchněte teplou vodou. Výsledek je překvapivý!