Květiny ! Tato živá bytost, která ozdobí váš interiér a dodá vašemu obývacímu pokoji šmrnc nebo jako středobod… Tolik způsobů, jak je využít, a jediný účel: vnést život do vašeho světa. Objevte 6 tipů od květinářů, jak udržet vaše květiny živé.

Kdo nikdy  nekoupil nebo nedostal květinya nechal je po pár dnech zemřít? Květiny jsou živé bytosti a vyžadují zvláštní pozornost. Nestačí je umístit do vázy naplněné vodou a nechat je žít. Nejdůležitější je jejich přežití.

6 květinářských tipů, jak udržet vaše květiny naživu

1-Před vložením květin do vody vždy odřízněte stonky

Nakrájejte stonky

Řezané stonky – Zdroj: spm

Je to dobře známé. Když si koupíte  kytici květin , květinářství, které se obává o přežití posledně jmenovaných, vám doporučí, abyste stonky před umístěním do vázy s čistou vodou nařízli diagonálně. To umožní vodě hladce proniknout stonkem. Bude však pamatovat na pravidelnou výměnu vody.

V průměru každé 3 dny bude nutné seříznout spodní část každého stonku, dodržujte úhel 45 stupňů. Stonka tak bude schopna absorbovat větší množství vody.

2- Vyměňte vodu svým květinám každé dva dny

Především se nesmí udržovat voda ve váze. Je důležité jej každé 2 dny obnovovat, aby květiny mohly žít co nejdéle. Zvažte přidání „zeleninového krmiva“, které květinám pomůže získat sílu a udržet si živost a barvu .

3- Vždy odstraňte přebytečné listy z vašich květin

Je jasné, že první věc, kterou chcete po obdržení nebo koupi květin udělat, je umístit je do vázy a obdivovat jejich nekonečnou krásu. Předtím však nezapomeňte kytici vyčistit odstraněním přebytečných listů na spodní části stonku. Tato operace stripování pomůže snížit hustotu bakterií ve vodě a udržet ji čistou a bez zápachu.

4- Vždy se rozhodněte pro nádobu správné velikosti pro vystavení vašich květin

Váza 1

Váza – Zdroj: spm

Velikost vázy je velmi důležitá, pokud jde o pohodlí vašich květin. Tvar horní části vázy určí, zda se stonky vejdou do otvoru. Pokud je příliš úzký, květy se mohou rozdrtit a nepřežijí. Na druhou stranu příliš široký otvor povede k nedostatku harmonie v celém prostoru.

5- Vždy umístěte květiny na to nejlepší místo

Stejně jako u pokojových rostlin, kde květiny umístíte, určí, zda přežijí své nové prostředí. Je důležité, aby kytice byly umístěny v poměrně chladné místnosti a s velmi malým přímým světlem, nízké teploty umožňují uchování květin. Kromě toho je zásadní přesunout květiny co nejdále od košíčků s ovocem. Ty totiž uvolňují etylen, který urychluje jejich stárnutí.

6- Aspirin, aby květiny zůstaly čerstvé

Tento trik, i když je neškodný, vám umožní udržet vaše květiny déle a vyživit je. Stačí do vázy vložit tabletu aspirinu a prodloužíte životnost vaší kytice. Jeho tajemství? Kyselina salicylová, kterou aspirin obsahuje, zabraňuje šíření špatných bakterií skrz bahenní vodu.

Jak jste pochopili, tyto tipy vám umožní udržet kytice květin déle a zkrášlit váš životní prostor.