Netěsný kohoutek není příjemná situace. Bez ohledu na roční období může únik z kohoutku způsobit poškození. Nemluvě o tom, že hluk, který děravý kohoutek vydává, může být nepříjemný. Objevte několik tipů, jak opravit děravý kohoutek svépomocí.

Netěsný kohoutek je synonymem pro ztrátu velkého množství pitné vody. Povolání specialisty na instalatérské práce navíc přispívá k výraznému zvýšení výdajů.

Jak opravit děravý kohoutek?

Před provedením jakékoli opravy je nutné identifikovat závadu a její původ. Oprava děravého faucetu se může zdát jednoduchá, zvláště po zhlédnutí tutoriálu na sociálních sítích. Pamatujte však, že každá oprava je jedinečná. Pokud chcete ušetřit účet za vodu, budete muset provést určité kroky.

opravit

Děravý faucet – Zdroj: spm

Zde jsou kroky, které je třeba dodržet při opravě netěsného kohoutku

  • Uzavřete přívod vody z prosakujícího kohoutku: Abyste zabránili zaplavení podlahy a dosáhli opaku očekávaného výsledku, je bezpodmínečně nutné přerušit přívod vody. To zpočátku umožní zastavit tok a tím i odpad; pak ve druhém kroku identifikovat původ problému. Přívod vody bývá u vodoměru. Sledujte své potrubí, dokud ho nenajdete. Budou to Ariadnino vlákno, které vám zabrání se ztratit.
  • Vyprázdněte vodní okruh:  Někdy v potrubí zůstává voda. Jak může být oprava úspěšná, když tato stojatá voda neustále zamotává koleje? Bude tedy nutné na několik sekund otevřít kohoutek, dokud tato voda nepoteče a neumožní vám větší viditelnost.
  • Zablokujte si umyvadlo nebo vanu:  Umístěte ručník nebo jakýkoli jiný předmět na dno umyvadla nebo vany , abyste zablokovali přístup k potrubí. Je třeba zabránit, aby šroub spadl dovnitř a mohlo by dojít k jejich zablokování.
  • Odstraňte rukojeti z vaší baterie:  Pokud potřebujete vyměnit zápěstní těsnění, budete je jistě muset demontovat. Nezapomeňte být metodičtí. Především byste cestou neměli ztratit ani kousek! Dobrá oprava se provádí tím, že si uděláte čas a budete postupovat podle nezbytných kroků.
  • Odstraňte hlavu kohoutku:  Tento krok je zásadní. Budete muset odšroubovat matici z hlavy kohoutku. Chcete-li to provést, vyjměte klíč z vaší sady nástrojů. Hlava je nakonec odstraněna, bude nutné ji vyčistit hadříkem z mikrovlákna.
děravý kohoutek

Oprava – Zdroj: spm

  • Odstraňte a vyměňte vadné těsnění: Už jste skoro tam! Použitý kloub je na dosah ruky a je připraven k vyzvednutí. Ta, která má zajistit dokonalé utěsnění konstrukce, již není schopna plnit své poslání. Bude nutné ji jemně odstranit. Využijete příležitosti očistit vše od zjevných nečistot .   Poté umístíte nové těsnění na místo starého a vyměníte celou konstrukci jako před demontáží, přemístěte hlavu kohoutku na její místo utažením matice a následným nasazením rukojetí zpět. To je to, co výměna těsnění kohoutku zahrnuje.
  • Zkontrolujte stav vašeho vodovodního kohoutku :  Poté, co každý díl vrátíte na své místo a vyměníte ty, které bylo potřeba, můžete obnovit přívod do kohoutků otevřením přívodu vody. Poté zapněte kohoutek a sledujte výsledek. Je to vaše práce!

Pokud vám po provedení všech těchto kroků stále kape kohoutek, bez váhání zavolejte odborníka. V dalším registru objevte různé triky ve vaší koupelně, jak ušetřit peníze . triky ve vaší koupelně, jak ušetřit peníze .