Kávová sedlina je vynikajícím zdrojem organické hmoty, která vám může posloužit pro 6 neznámých použití. Tento přírodní produkt bohatý na živiny je užitečný jak pro váš domov, tak pro vaši kosmetickou rutinu. Jakmile budete vědět, jak používat kávovou sedlinu, už nikdy neskončí v koši!

Tímto zdrojem minerálních prvků není jen zbytkový prášek z vaší kávy. Tento organický materiál může být nezbytný pro mnoho domácích úkolů, ale také pro vaše zkrášlení. Tento hnědý prášek je třeba získat zpět, protože vám pomůže s těmito 6 málo známými věcmi.

O jakých 6 použitích kávové sedliny nevíte?

Kávová sedlina, bohatá na stopové prvky, se bohužel často vyhazuje do koše, i když je velmi užitečná. Jako vaječné skořápky máme  tendenci se jich zbavovat,  protože jejich použití je nepochopeno. Věděli jste, že to, co je považováno za kuchyňský odpad, vám může pomoci se zahradní zeminou a mnohem více? A z dobrého důvodu může být tato přísada dokonce vaším tajemstvím krásy!

složka bohatá na dusík

Složka bohatá na dusík – Zdroj: spm

1- Nezbytná přísada pro zahradničení

Kávová sedlina je nezastavitelným přírodním zahradním hnojivem. Můžete jím posypat půdu rostlin před zavlažováním, abyste obohatili půdu o živiny a podpořili lepší hnojení rostlin.

přírodní hnojivo

Přírodní hnojivo – Zdroj: spm

2- Kávová sedlina chrání před škůdci

Hmyz může být škodlivý pro člověka, ale také pro pokojové rostliny a zahradu. Naštěstí je  kávová sedlina výborným odpuzovačem škůdců . Je  zvláště účinný proti mravencům , komárům a blechám, které nesnáší zápach zbytků tohoto nápoje.

přírodní insekticid

Přírodní insekticid – Zdroj: spm

3- Kávová sedlina pro odstranění nečistot z pánví

Pokud máte na pánvi stopy mastnoty nebo připálení, je tato přísada ideální. Chcete-li využít tento trik System D,  použijte polévkovou lžíci tohoto prášku  a vetřete jej hrubou stranou houby! Magie, že?

4- Kávová sedlina je impozantní proti nepříjemným pachům

I když může být tento zdroj živin velmi užitečný pro zahradu, může vám také pomoci absorbovat nepříjemné pachy. Odpad z hnědého zlata vám může pomoci  bojovat  s těmi nejodolnějšími pachy  , jako je česnek nebo cibule. Tyto zbytky můžete také použít, abyste se zbavili nepříjemného zápachu ve vaší lednici. K tomu stačí dát trochu do malé misky a umístit ji na několik hodin do spotřebiče.

kávové granule

Kávové granule – Zdroj: spm

5- Kávová sedlina může redukovat tmavé kruhy pod očima

Co slouží jako hnojivo, může být také spojencem krásy. Stejně jako čajové sáčky i kávová sedlina odstraňuje známky únavy v okolí očí, jako jsou tmavé kruhy nebo otoky  . A z dobrého důvodu stimuluje krevní oběh v této oblasti, která má tendenci tmavnout. Pokud toho chcete využít,  musíte tento hnědý prášek smíchat s olivovým olejem  a aplikovat. Před opláchnutím nechte působit 15 minut. Tato léčba, kterou budete používat každý den, vám umožní vidět přesvědčivé výsledky již po jednom měsíci.

6- Kávová sedlina pro peeling těla

K přirozenému odlupování těla použijte kávovou sedlinu místo jejího vyhazování. K tomu smíchejte dvě lžíce kávové sedliny se lžičkou medu a kokosovým olejem. Krouživými pohyby potírejte tělo tímto přípravkem. Pokožka vašeho těla bude jemnější. Bonus: kávová sedlina také snižuje účinek pomerančové kůže na kůži v důsledku celulitidy.

S kávovou sedlinou se dají osvojit i další triky

Kávová  sedlina vás nikdy nepřestane udivovat . Tato ingredience vám pomůže při těchto dvou použitích, díky kterým uvidíte tyto povzbuzující zbytky nápojů v novém světle.

– Umyjte dřez

Pokud je váš dřez ucpaný, řešení je nalezeno. Chcete-li vyčistit odtok, nasypte do něj kávovou  sedlinu a přidejte vroucí vodu a bílý ocet . Tento trik System D můžete použít i pro vaši toaletu!

– Kávová sedlina zvýrazní vaše hnědé vlasy

S tímto rostlinným barvivem můžete svým hnědým nebo tmavě hnědým vlasům dodat krásné odlesky. Pro zvýraznění barvy  smíchejte vodu s kávovou  sedlinou a po šamponu opláchněte tímto mlékem.

přírodní barvivo

Rostlinné barvivo – Zdroj: spm

Recyklace kávové sedliny je ekologické, ale také ekonomické gesto! Tento prášek může nahradit mnoho drahých produktů a má stejné výsledky.