Zatímco bílý ocet je velmi účinný pro mnoho domácích úkolů, je dobrý pro životní prostředí a vaši zahradu. Je užitečné jej použít pro vaše rostliny a mnoho dalšího. Tento kyselý roztok má 7 použití!

Tento multi-přínosný zdroj kyseliny octové může být skvělým zahradním nástrojem. Jedná se o netoxický lék, který vám může pomoci se sedmi tipy. Tento impozantní přípravek k dezinfekci se postará o vaše rostliny a ušetří vás mnoha nepříjemností.

Proč používat ocet pro vaše rostliny?

Pár kapek bílého octa může být skvělým pomocníkem pro vaši zahradu! Tato láhev obecně používaná v kuchyni vám umožní  postarat se  o vaše rostliny.  Budete překvapeni, jaká využití si můžete s tímto kyselým roztokem užít.

1 – Bílý ocet odstraňuje vápenec z květináčů

Jeden z nejúčinnějších ekologických produktů pro domácnost může být impozantní při odstraňování vodního kamene z vašich hrnců. Pokud chcete použít tento trik, budete muset smíchat šálek vody se stejným množstvím bílého octa. Do této směsi namočte houbičku  a nádobu potřete. Tvrdohlavé stopy budou odstraněny.

bílý ocet ve spreji

Bílý ocet ve spreji – Zdroj: spm

2 – Bílý ocet vám pomůže udržet kočky daleko od rostlin

Tento ekologický insekticid také udržuje kočky mimo vaše plantáže. Aby se kočkovité šelmy nepřiblížily k vašim rostlinám, budete muset naředit šálek bílého octa na šálek vody. Postříkejte tímto roztokem místa, kam mají tato zvířata tendenci chodit .

3 – Ocet je impozantní fungicid k použití na vaše rostliny

Zatímco bílý ocet dokáže odpudit nežádoucí hmyz, ochrání vaše rostliny také před houbami a plísněmi. Přesto díky své kyselině octové působí tento roztok jako skutečný štít pro vaše plantáže tím, že snižuje pH půdy. Budete si muset přinést lžíci octa  , který naředíte v heřmánkovém čaji  a nalijete do lahvičky s rozprašovačem. Posypte své rostliny napadené plísněmi tímto přípravkem a máte hotovo!

zeleninová zahrada

Zeleninová zahrádka – Zdroj: spm

4 – Toto řešení se stará o některé kvetoucí rostliny

Ocet je nezbytným prostředkem pro zahradu, zejména pro gardénie, azalky a rododendrony, které se rády pěstují v kyselé půdě. Pro péči o tyto krásné květiny smíchejte jeden šálek bílého octa s 5 litry vody. Tuto tekutinu nalijte do několika nádob v lahvičce vybavené rozprašovačem. Postačí zalít rostliny tímto přípravkem, ale bez zneužívání.

květinová rostlina

Kvetoucí rostlina – Zdroj: spm

5 – Bílý ocet je ideální pro hubení plevele kolem rostlin

Bílý ocet je impozantní ekologický prostředek   na hubení plevele. Jistě jste pochopili: její kyselost tyto nežádoucí látky z vaší zahrady eliminuje! Pouze bude nutné dávat pozor, abyste jej neaplikovali na rostlinu, kterou si chcete ponechat. Doporučuje se stříkat ocet, abyste odstranili kvaka. Počkejte 5 dní, než toto gesto zopakujete . Plevel se stáhne a můžete pokračovat v ručním pletí. Magie, že?

zahradník

Zahradnictví – Zdroj: spm

6 – Ocet drží mravence dál od vašich rostlin

Pokud vám může pomoci zbavit se mravenců i bílý ocet, pro toto použití se spíše doporučuje jablečný ocet. Abyste z toho měli užitek, budete muset tento základní produkt pro údržbu domu nalít na zem. Jeho kyselost odpuzuje hmyz  , který může požírat vaše rostliny. Vaše vegetace bude zdravější.

účinná složka

Účinná přísada, která zabrání mravencům – Zdroj: spm

7 – Vaše kvetoucí rostliny vydrží déle

 Tento impozantní odstraňovač plevele  je také účinný při udržení vašich květin déle naživu, pokud jsou ve váze. Chcete-li využít tento trik, smíchejte dvě polévkové lžíce bílého octa,  jeden litr vody a jednu lžičku cukru . Nalijte tuto tekutinu do vázy a květinové aranžmá můžete uchovat déle.

Pochopíte: použití bílého octa je skvělý nápad pro vaši zahradu. Je to bezpečný přípravek, který dokáže odstranit vodní kámen, ochránit některé rostliny, odstranit plevel a mnoho dalšího!