Chcete-li mít květinový interiér, upřednostněte pěstování orchidejí. Kromě toho, že do vašeho domova vnesou eleganci, tyto květiny, které si můžete pořídit ve všech barvách, jemně voní. Zde je návod, jak je snadno pěstovat ve vodě.

Jednou z nejlepších pokojových rostlin je rozhodně orchidej. Tuto rostlinu můžete pěstovat ve vodě, abyste odhalili kořeny této krásné květiny a přinesli do svého domova dotek originality. Zde je návod, jak pečovat o orchidej, pokud jste si vybrali hydroponii.

Co je to orchidejová hydroponie?

Hydroponie se doporučuje, aby poškozená orchidej znovu rozkvetla. Někdy může být tato pokojová rostlina vybíravá   . Z tohoto důvodu je důležité řídit se radami pro údržbu této rostliny. Pěstování této květiny ve vodě je ideální pro orchideje, které mívají vlhké kořeny. Zabráníte tak jejich poškození a uvadnutí kvetoucích rostlin. Princip ? Období střídání, které se vyznačuje  dvěma dny namáčení ve vodě a pěti dny sušení . Pokud se hydroponie doporučuje pro suchozemské květiny, je to proto, že reprodukuje růst rostliny ve volné přírodě. Pěstování orchidejí ve vodě je skvělý způsob, jak zabránit hnilobě kořenů!

Orchidej Phalaenopsis

Orchidej Phalaenopsis – Zdroj: spm 

Proč zvolit hydroponické pěstování orchidejí?

Pokud se doporučuje tyto květní stonky pěstovat ve vodě, je to proto, že tento způsob výsadby je také estetický a originální. Orchidej můžete získat v květinářství, které vám poradí s hydroponií. Pěstováním těchto krásných květin ve vodě budete moci sledovat, jak rostou jejich kořeny, a zároveň posuzovat zdraví vaší rostliny.

bílá orchidej

Bílá orchidej – Zdroj: spm

Do jaké nádoby dát orchideje pěstované ve vodě?

Pěstování této rostliny s velkými květy  ve vodě má tu výhodu, že ukazuje kořeny, což vašemu domovu dodává punc originality. Před  namočením této rostliny s jejími krásnými okvětními lístky je nezbytné vybrat velkou průhlednou skleněnou nebo plastovou nádobu. Je také důležité, aby to druhé bylo kvalitní, aby nezanechávalo stopy vápence. Místo toho zvolte vázu se zaoblenými tvary, která se v horní části zužuje, aby stonek květiny zůstal rovný.

Pěstované pokojové rostliny

Pokojové rostliny pěstované ve vodě – Zdroj: spm

Jak pěstovat orchideje pomocí hydroponie?

Přijmout tento velmi estetický způsob pěstování pro suchozemské orchideje nemůže být nic jednoduššího. Vyjměte rostlinu z květináče a setřete veškerou půdu, mech nebo zbytky ze stonků. Kořeny dobře opláchněte a poškozenou část odstraňte sterilními nůžkami. Chcete-li svou orchidej dezinfikovat , můžete tuto část bohatou na živiny vyčistit směsí peroxidu vodíku a skořice. Toto gesto je nezbytné, pokud se kořeny zhoršily. Na dno dejte hliněné oblázky. Ten by zabránil hnilobě této pokojové rostliny.

modrá orchidej

Modrá orchidej – Zdroj: spm

Jakou vodu použít pro hydroponii orchidejí?

Pro pěstování této exotické květiny ve vodě je nezbytné, aby rostla ve vodě nevápenaté. Můžete si vybrat minerální vodu nebo i dešťovou vodu, kterou nalijete do vázy. Pokud pro pěstování těchto rostlin zvolíte dešťovou vodu,  nechte ji nejprve usadit . Pro péči o tuto plantáž se doporučuje měnit obsah vázy každý týden.

epifytická orchidej

Epifytická orchidej – Zdroj: spm

Jak pečovat o orchideje, aby krásně kvetly?

Pro udržení orchidejí musí těžit z průměrné a nepřímé svítivosti pro krásné květy.  Tato kvetoucí rostlina bude také potřebovat přes noc teplotu  8 stupňů  Celsia   , aby rozkvetla. Pokud máte orchideje zasazené v zemi, tyto tipy vám umožní být svědky dobrého růstu. 

divoká orchidej

Divoká orchidej – Zdroj: spm

Jistě jste pochopili: aby tato vegetace ve vodě kvetla, je důležité respektovat několik parametrů. Jakmile se naučíte princip hydroponie a vnitřní údržby orchideje, už se bez ní neobejdete!