Po uvaření rýže má většina lidí tendenci přípravek přecedit, aby zůstaly pouze škroby. Voda na vaření rýže tak končí vhozením do dřezu. Jen by se zdálo, že tato voda je plná škrobu, vitamínů a minerálů. Pokud milujete zahradničení, zjistěte, proč musíte rostliny zalévat vodou z vaření rýže.

Stejně jako rostlinná voda na vaření, která je bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály, je voda na vaření rýže skutečným dolem výhod. Využijte vodu na vaření rýže, abyste měli krásné svěží rostliny a vylepšili svou zeleninovou zahradu.

Voda na vaření rýže, řešení pro údržbu rostlin

eauderiz

Obnovte vodu z rýže po uvaření – Zdroj: spm

Voda na vaření rýže, bohatá na základní živiny, má mnoho předností. Abyste udrželi své rostliny, je ve vašem zájmu nevyhazovat vodu po uvaření rýže.

 • Rýžová voda, ekologický prostředek na hubení plevele

Díky škrobu, který obsahuje, je voda na vaření rýže považována za přírodní hubič plevele. Pro kontrolu plevele mezi dlažebními kostkami nebo na příjezdových cestách se můžete rozhodnout pro toto řešení. Použitím vody na vaření rýže, dokud je ještě velmi horká, budou listy a rostliny, které mají být vymýceny, okamžitě spáleny.

 • Rýžová voda, přírodní hnojivo

Voda na vaření rýže je přírodní hnojivo a měkké hnojivo, které vyživuje rostliny, plantáže a obilniny. Chcete-li stimulovat růst vašich rostlin, můžete na rostliny nalít rýžovou vodu a užívat si jejích výhod. Pokud je rýžová voda lékem pro rostliny, je to díky živinám, jako je vápník, fosfor, železo, zinek a draslík, které obsahuje a které umožňují rostlinám růst a kvést.

Jak připravit rýžovou vodu na krmení rostlin?

Abyste se o své rostliny postarali a připravili hnojivo na bázi vody na vaření rýže, postupujte takto:

 • Naplňte hrnec vodou a vařte
 • Přidejte rýži a vařte 15 minut
 • Přípravek přefiltrujte a vařící vodu uchovávejte v nádobě
 • Nechte vychladnout a poté nalijte vodu do rozprašovače
 • Nastříkejte přípravek na vaše rostliny, abyste je zalili a podpořili jejich růst

Nyní víte, jak používat vodu na vaření rýže jako ekologické hnojivo. Zde jsou  některá další přírodní hnojiva, která by vás mohla zajímat .

Jaké další využití může mít voda na vaření rýže?

Voda na vaření rýže může mít i jiné využití. Rýže bohatá na vitamíny a minerály je malá obilovina, která uvolňuje živiny ve vroucí vodě. Zde jsou výhody vody na vaření rýže:

 • Pomáhá trávení
bolesti žaludku

Voda na vaření rýže ke zmírnění bolestí žaludku – Zdroj: spm

Pokud máte zažívací potíže, nadýmání, průjem nebo zácpu, voda na vaření rýže vám může pomoci v boji s těmito neduhy.

 • Rozzáří vlasy

Voda na vaření rýže může dodat vlasům lesk. Pokud jsou vaše vlasy matné, křehké a postrádají lesk, opláchněte je vodou z vaření rýže, abyste jim dodali vitalitu.

 • Oddaluje stárnutí pleti
stárnoucí pleť

Trik, jak zabránit stárnutí pleti – Zdroj: spm

Voda na vaření rýže je prostředek proti stárnutí, který zpomaluje výskyt jemných linek a vrásek. Aplikujte tento produkt na pleť ráno a večer, abyste zabránili známkám stárnutí.

 • Bojuje s akné

Chcete-li bojovat proti akné, naneste rýžovou vodu na vatový tampon a poté si vatovým tamponem přetáhněte pupínky.

 • Nabízí více energie
energetický nápoj

Nápoj pro více energie – Zdroj: spm

Voda na vaření rýže díky svým živinám dodává více energie a posiluje tělo, a to díky vitamínům a minerálům a také sacharidům. Je to posilovač energie zejména pro sportovce.