Čištění kuchyně je často zdlouhavý úkol, zejména kvůli usazeným skvrnám a mastnotám na pracovní desce, ale také na varných deskách a troubě. Uklidit celou vaši kuchyň je však možné během chvilky, a to díky přírodním produktům. Podívejte se na tyto tipy na čištění, aby se vaše kuchyně leskla bez velkého úsilí.

Pokud vás úklid kuchyně trápí, vězte, že svou kuchyni rozzáříte během chvilky pouhým použitím dvou přírodních produktů.

čistá kuchyně

Ukliďte kuchyň – Zdroj: spm

Jak docílit toho, aby se kuchyně v krátké době leskla? 

  • Mouka na čištění skvrn v kuchyni

Pokud jsou jedlá soda a bílý ocet  nepřekonatelným čisticím duem , existují další netušené produkty, které jsou také účinné, jako je mouka. To vám může pomoci snadno se zbavit odolných skvrn na kuchyňských linkách

mouka čistý dřez

Mouka na úklid kuchyně – Zdroj: spm

– Vyčistěte hrnce a pánve

Mouka je účinná  při čištění hrnců a pánví a odstraňování stop mastnoty díky svému abrazivnímu účinku. Za tímto účelem posypte pánev nebo dno kastrůlku trochou mouky a skvrny  otřete hadříkem z mikrovlákna nebo měkkou houbičkou.  Poté nádobí umyjte prostředkem na mytí nádobí.

– Vyčistěte fritézu 

Hranolky jsou pochoutka, na které se všichni shodnou, ale smažák vždy skončí ve špatném stavu. Pro odmaštění z něj nejprve slijte olej  a celé posypte moukou . Stěrkou odstraňte těsto, které vzniklo při kontaktu mouky se stopami oleje. Jediné, co musíte udělat, je umýt fritézu běžným prostředkem na mytí nádobí.

– Vyleštěte dřez 

lešticí páka

Do dřezu nasypte mouku – Zdroj: spm

Chcete- li dřez vydrhnout a  vyleštit, aniž byste jej poškrábali , použijte mouku. Chcete-li to provést, začněte nejprve čištěním dřezu horkou vodou a marseillským mýdlem. Poté jej osušte čistým ručníkem a na suchý dřez položte silnou vrstvu mouky. Je důležité nenechat žádné kapky vody  , aby se zabránilo hrudkám . Poté budete muset dřez pouze přetřít měkkou houbičkou nebo hadříkem z mikrovlákna, aby se leskl.

Chcete-li rychle a efektivně vyčistit  zamaštěný nerezový dřez , jednoduše jej zasypte silnou vrstvou mouky. To absorbuje všechny stopy mastnoty, které pokrývají dřez. Poté stěny otřete měkkým hadříkem.

– Odstraňte skvrny z podlahy

Pokud jste při vaření vylili na dlaždice kapky oleje nebo jakéhokoli tuku,  zakryjte skvrnu na podlaze moukou.  Nechte několik minut působit, aby mouka plně absorbovala olejové nebo mastné skvrny. Stačí odstranit mouku z podlahy smetákem a dlažbu vyčistit   například horkou vodou a bílým octem. Všimněte si, že tento trik je účinný také při  odstraňování skvrn od krve nebo bláta  na podlaze.

  • Citron na dezinfekci kuchyně

Citron díky své kyselosti účinně eliminuje skvrny, bakterie a pachy.

citronově čistá kuchyně

Citron na úklid kuchyně – Zdroj: spm

– Vyčistěte kuchyňskou linku 

vyčistit pult

Vyčistěte počítadlo – Zdroj: spm

Do hrnce nalijte trochu vody a šťávu ze dvou čerstvých citronů a přiveďte směs k varu. Když se váš roztok uvaří, sejměte hrnec z ohně a počkejte, až váš přírodní dezinfekční prostředek vychladne. Přeneste do spreje a nastříkejte na pracovní desku  a špinavé povrchy vaší kuchyně.  Poté vše otřete suchým hadříkem.

– Vyčistěte varnou desku 

Nakrájejte citron na polovinu a polovinu použijte na vydrhnutí plechu na pečení. Poté otřete vlhkou houbou a osušte talíř čistým ručníkem. Tento trik vám umožní  snadno vyčistit varnou desku  od stříkající mastnoty a přetečení pánve.

– Odmastěte a zbavte troubu zápachu

Namočte hadřík do šťávy ze dvou citronů a projděte všechny mastné stěny vaší trouby. Poté vložte  kůru použitých citronů  do nádoby a pečte při 100 ° po dobu 30 minut. Poté otevřete dvířka trouby, nechte vychladnout a stěny jemně přetřete houbičkou  , abyste odstranili mastné skvrny. 

Tyto ekonomické babičkovské vychytávky vám umožní vrátit lesk vaší kuchyni během okamžiku a bez použití chemie.